دیدار نمایندگان مجلس با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۲۰:۲۶:۲۷
دیدار نمایندگان مجلس با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
جمعی از نمایندگان مجلس با حضور سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از نزدیک در جریان عملکرد و برنامه های این سازمان قرار گرفتند.
جمعی از نمایندگان مجلس با حضور سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از نزدیک در جریان عملکرد و برنامه های این سازمان قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، اصغر مسعودی، پروانه سلحشوری و طیبه سیاوشی اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و معاونان و مشاوران این سازمان دیدار کردند.
در این دیدار اشرف بروجردی ضمن خوشامدگویی به نمایندگان مجلس گفت:هدف از این دیدار این بود که شرحی از برنامه ها وفعالیت‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ارائه گردد. همانطور که مستحضر هستید ، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران موظف است که کلیه آثار مکتوب ایرانیان را گردآوری کند. در حقیقت وظیفه ما گردآوری و صیانت از میراث مکتوب این سرزمین است. اما در راه انجام این رسالت با مشکلات و موانعی روبرو هستیم که امیدواریم با همکاری و مساعدت همکاران ما در مجلس شورای اسلامی این مشکلات مرتفع بشود.
او در ادامه افزود: دیجیتال سازی منابع، ایمن سازی محیط های نگهداری از این منابع و خریداری نسخ و منابع خطی از اولویت های مهم این سازمان است.
در ادامه این دیدار پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران ضمن قدردانی از میزبانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ابراز امیدواری کرد که بتوان با همکاری مجلس شورای اسلامی راه حلی برای مشکلات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران پیدا کرد.
همچنین اصغر مسعودی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی در این دیدار گفت: متاسفانه اهمیت کتابخانه ملی که هویت فرهنگی ماست برای همه نماینده‌ها مشخص نیست. متسفانه امروز مردم با مشکلات عدیده‌ای در زمینه های مختلف روبرو هستند و شاید نتوانند کلیه مطالبات و به خصوص دغدغه های فرهنگی را پیگیری کنند. اما ما در کمیسیون فرهنگی تلاش می کنیم که بتوانیم به بهترین نحو پیگیر مسایل کتابخانه ملی باشیم.