برنامه‌های اندیشگاه فرهنگی در هفته اول زمستان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱ - ۲۰:۳۰:۰
برنامه‌های اندیشگاه فرهنگی در هفته اول زمستان
در هفته اول دی ماه 9 نشست تخصصی در اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران روز شنبه 2 دی ماه نشست «آشنائي با داستان‌هاي شاهنامه» با حضور ابوالفضل خطيبي؛ شاهنامه پژوه و عضو هيات علمي فرهنگستان زبان و ادب فارسي ساعت 14:45 تا 16:15 و نشست «تفسير مثنوي معنوي با رويكرد اگزيستانسيال و معناگرا» با حضور اميرعباس علي‌زماني؛ عضو گروه فلسفه دين دانشگاه تهران ساعت 16:30 تا 19 در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار می‎شود.
یکشنبه نیز «افعال و اسماء الهي از ديدگاه علامه طباطبايي (ره)، بررسي كتاب توحيد» با حضور محمدحسين رحيمي ساعت 14:30 تا 16 در سالن همایشِ ساختمان آرشیو ملی و در همان ساعت نشست «تفسير غزليات حافظ» با حضور حجت الاسلام ناصر نقويان در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار خواهد شد.
روز دوشنبه 4 دی ماه نقد و بررسی ترجمه کتاب های «جان به در برده»، «سخن هایی که جهان را تغییر داد»، «همه روزهای ما» و «عصر تلاطم» که ترجمه صالح واحدی است با حضور محمد بقایی ماکان پژوهشگر ادبی و نویسنده، نصرت الله تاجیک؛ کارشناس علوم سیاسی و روابط بین الملل، دیپلمات سابق و نویسنده، حمیدرضا زاهدی، روزنامه نگار و مترجم و جواد میری محقق و نویسنده ساعت 16 تا 18 در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار می‌شود.
سه‌شنبه 5 دی ماه نیز نشست «بررسي آرا و انديشه هاي هانري كربن» با حضور انشاالله رحمتي؛ استاد دانشگاه آزاد ساعت 15 تا 16:30 در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار خواهد شد.
چهارشنبه نیز اندیشگاه فرهنگی میزبان سه نشست تخصصی است. نشست «تاريخ اسلام، عصر رسالت تا پايان دوران اموي» با حضور مرضيه محمدزاده؛ استاد دانشگاه، نویسنده و محقق تاریخ و تمدن ملل اسلامی ساعت 11 تا 13، نشست «رهيافتي بر نهج البلاغه» با حضور سيدمحمد مهدي جعفري ساعت 14 تا 16 و نشست «بررسی وضعیت زنان غرب کشور با تاکید بر زنان استان ایلام» با حضور حیران پورنجف ساعت 16 تا 17:30 در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای حضور در برنامه‌های اندیشگاه می‌توانند به محل کتابخانه ملی، واقع در اتوبان حقانی (غرب به شرق)‌ بعد از ایستگاه مترو بلوار کتابخانه ملی مراجعه کنند.