برنامه‌های اندیشگاه فرهنگی در هفته جاری

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۲۰:۳۰:۰
برنامه‌های اندیشگاه فرهنگی در هفته جاری
از 17 تا 20 دی ماه هشت نشست تخصصی به همت اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.
از 17 تا 20 دی ماه هشت نشست تخصصی به همت اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران یکشنبه 17 دی ماه روز پرکار اندیشگاه فرهنگی است. در این روز نشست «افعال و اسماء الهي از ديدگاه علامه طباطبايي (ره)، بررسي كتاب توحيد» با حضور محمدحسين رحيمي ساعت 14:30 تا 16 در سالن همایش ساختمان آرشیو ملی و در همین ساعت نشست «تفسير غزليات حافظ» با حضور حجت الاسلام ناصر نقويان در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.
همچنین در این روز مراسم رونمایی از کتاب «گفتگوی معمارانه» نوشته یوجین راستکین و با حضور محمدرضا جودت مترجم کتاب؛ به همراه نمایش فیلم مستند درباره مترجم که ساخته محمد هژبری است در ساعت 14 تا16:30 در مرکز همایش های کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.
همچنین 17 دی ماه آغاز سلسله نشست‌های «جست و جوی بی پایان؛ فلسفه روشنگری از کانت تا رالز» با حضور حسین هوشمند؛ استاد دانشگاه است. این نشست در روزهای یکشنبه ساعت 16 تا 18 در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار می‌شود.
دوشنبه 18 دی ماه چهارمین نشست «معرفی نقد و بررسی رویکردهای تکاملی به فلسفه» با حضور هادی صمدی؛ استاد دانشگاه در ساعت 14 تا 16 در سالن اندیشگاه فرهنگی و همچنین نشست معرفی کتاب «سازمان زنان ایران» با حضور حمیرا رنجبر عمرانی؛ مولف کتاب در ساعت 16 تا 17:30در دفتر انجمن زنان پژوهشگر تاریخ (طبقه چهارم) در ساختمان آرشیو ملی برگزار خواهد شد.
روز سه‌شنبه 19 دی نشست «بررسي آرا و انديشه هاي هانري كربن» با حضور انشاالله رحمتي؛ استاد دانشگاه آزاد در ساعت 15 تا 16:30 و روز چهارشنبه جلسه هشتم از نشست «تاريخ اسلام؛ عصر رسالت تا پايان دوران اموي» با حضور مرضيه محمدزاده؛ استاد دانشگاه، نویسنده و محقق تاریخ و تمدن ملل اسلامی در ساعت 11 تا 13 در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای حضور در برنامه‌های اندیشگاه می‌توانند به محل کتابخانه ملی، واقع در اتوبان حقانی (غرب به شرق)‌ بعد از ایستگاه مترو بلوار کتابخانه ملی مراجعه کنند.