استقبال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از سخنان معاون اول رئیس جمهور

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۲۰:۳۰:۰
استقبال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از سخنان معاون اول رئیس جمهور
اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با استقبال از سخنان روز گذشته معاون اول رئیس جمهور از همه پژوهشگران دعوت به همکاری کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، در جشنواره تحقیقات و علوم پزشکی رازی سرمایه‌گذاری در امر پژوهش را راه حل برون رفت کشور از مشکلات عنوان کرده بود. اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در واکنش به اظهارات جهانگیری، با تاکید بر ظرفیت‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ارائه خدمات به پژوهشگران در عرصه‌های مختلف گفت: راهبرد آتی این سازمان ایجاد یک مرجعیت علمی برای کشور است. ما در پی آن هستیم که سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران را به خانه دوم پژوهشگران و محل تعامل و تضارب آرا پژوهشگران به ویژه در حوزه علوم انسانی بدل کنیم.
بروجردی با تاکید بر اهمیت استناد در هر پژوهشی گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی با دارا بودن میلیون‌ها برگ سند و کتاب و منابع دیداری و شنیداری می‌تواند به عنوان مهمترین مرجع استناد در تحقیقات و پژوهش‌های علمی کشور قرار بگیرد.
وی همچنین به امکانات دیگر پژوهشی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اشاره کرد و گفت: هر پژوهشگری که برای کار بر تحقیقات خود به سازمان مراجعه کند ما موظفیم که امکانات او نظیر استفاده از تالارهای تخصصی ، ارائه منابع و سرای پژوهش را دراختیار او قرار دهیم. هم اکنون ما روزانه پذیرای بیش 1000 دانشجو، محقق و پژوهشگر هستیم و سعی می‌کنیم در حد امکاناتمان بهترین خدمات را به این عزیزان ارائه دهیم. همچنین تلاش داریم داشته‌ها، منابع و امکاناتمان را برای میزبانی پژوهشگران ارتقاء دهیم.