برنامه‌های اندیشگاه فرهنگی در هفته دوم بهمن ماه

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۶ - ۲۰:۳۰:۰
برنامه‌های اندیشگاه فرهنگی در هفته دوم بهمن ماه
در هفته دوم بهمن ماه 11 نشست تخصصی به همت اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.
در هفته دوم بهمن ماه 11 نشست تخصصی به همت اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران شنبه 7 بهمن ماه نشست «آشنائي با داستان‌هاي شاهنامه» با حضور ابوالفضل خطيبي؛ شاهنامه پژوه و عضو هيات علمي فرهنگستان زبان و ادب فارسي ساعت 14:45 تا 16:15 و نشست «گنج مشترک؛ اخلاق و الهیات جهانی» با حضور رسول رسولی¬پور؛ عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی ساعت ۱۶:۳۰ تا18 در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار می‌شود.
یکشنبه 8 بهمن ماه نشست «افعال و اسماء الهي از ديدگاه علامه طباطبايي (ره)، بررسي كتاب توحيد» با حضور محمدحسين رحيمي ساعت 14:30 تا 16 در سالن همایش ساختمان آرشیو ملی و در همین ساعت نشست «تفسير غزليات حافظ» با حضور حجت الاسلام ناصر نقويان در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.
همچنین در این روز نشست «فلسفه روشنگری از کانت تا رالز» با حضور حسین هوشمند ساعت 16 تا 18 در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار خواهد شد.
دوشنبه 9 بهمن نشست «معرفی نقد و بررسی رویکردهای تکاملی به فلسفه» با حضور هادی صمدی؛ استاد دانشگاه در ساعت 14 تا 16 و همچنین اولیه جلسه از نشست «فلسفه به مثابه درمان» با حضور میلاد نوری؛ استاد حوزه و دانشگاه ساعت 16 تا 18 در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.
روز سه‌شنبه 10 بهمن نشست «الهیات معاصر» با حضور همایون همتی؛ استاد دانشگاه آزاد در ساعت 15 تا 16:30 در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار می‌شود.
چهارشنبه، 11 بهمن نیز نشست پژوهشی «پژوهش مولد و تاثیرگذار در حوزه علم اطلاعات و دانش شناسی» با حضور فریبرز خسروی، رحمت الله فتاحی، فرامرز مسعودی و مریم نظری ساعت 10 تا 12، نشست «آشنایی با قصه¬های عطار؛ مصیبت¬نامه» با حضور مهدی محبتی ساعت 14:30 تا 16 در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار خواهد شد. همچنین در این روز کتاب «بررسی وضعیت تشیع و تصوف در دوره ایلخانان» در اندیشگاه فرهنگی معرفی بررسی می‌شود. این نشست با حضور سمیرا بهزادی و سیدجعفر حمیدی؛ استاد دانشگاه شهید بهشتی ساعت 16 تا 18 برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای حضور در برنامه‌های اندیشگاه می‌توانند به محل کتابخانه ملی، واقع در اتوبان حقانی (غرب به شرق)‌ بعد از ایستگاه مترو بلوار کتابخانه ملی مراجعه کنند.