نشست فصلی مدیران مراکز استانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی در زاهدان برگزار شد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۲۰:۵:۳۷
نشست فصلی مدیران مراکز استانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی در زاهدان برگزار شد
نشست فصلی مدیران مراکز استان‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران صبح امروز به ریاست اشرف بروجردی؛ رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران در سالن جلسات مدیریت مرکز استان یستان و بلوچستان برگزار شد.
نشست فصلی مدیران مراکز استان‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران صبح امروز به ریاست اشرف بروجردی؛ رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران در سالن انديشگاه مدیریت سيستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی در ابتدای این دیدار با تبریک ایام دهه فجر و تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا گفت: اگرچه ما پیش از این در تهران دیداری با مدیران مراکز استان‌ها داشتیم اما این نشست به عنوان نخستین نشست کاری با حضور معاونین سازمان است و امیدواریم منجر به رفع مشکلات شعب استاني شود.

او با اشاره به ایام دهه فجر خاطرنشان کرد: معیار و ملاک همه کسانی که دست اندرکار انقلاب اسلامی بودند این بود که کرامت انسان حفظ شود. همه ما معتقد بودیم که باید انسان را تکریم کنیم تا بتواند رشد کند. بنابراین باید تلاش کنیم تا اندیشه در بین مردم رشد یابد و نسل جدید با انقلاب بیگانه نباشند.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی بیان کرد: ما که نسل اول انقلاب بودیم تمام آرزویمان این بود تا نظامی مستقر شود که مبنای آن عدالت و برابری باشد؛ و این انقلاب زمینه را به گونه‎ای فراهم کند تا کار به دست کاردان سپرده شود. این اتفاق تا حدودی افتاد اگرچه ما منکر نقص‌ها و کاستی‌‎ها نیستیم و همه بايد ضمن پذيرش نواقص تلاش كنيم اين نقص ها بر طرف شود و اعتماد آسيب ديده جامعه را ترميم كنيم. ما نيز در سازمان اسناد و كتابخانه ملي به نوبه خود به عنوان بخشي از دولت و نظام جمهوري اسلامي بايد نواقص خود را بپذيريم و ترميم كنيم.

وی با اشاره به وظیفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی در حفظ میراث مکتوب ایرانیان تصریح کرد: در حوزه اسناد ما با ذخیره‎ای عظیم روبه‌رو هستیم که می تواند میراث خوبی به آیندگان ارائه دهد.

او در ادامه گفت: ما با مشکلاتی هم رو‌به‌رو هستیم اما طبیعتا همه باید دست به دست هم داده و تلاش کنیم تا این مشکلات رفع شود. امروز تغییرات در جامعه بسیار سریع است و ما باید برای حفظ میراث مکتوب سریع عمل کنیم و در این شرایط مدیریت‌های استانی مسئولیت ویژه‎‌ای دارند.

مشاور رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آیه «ولقد کرّمنا بنی آدم» گفت: امروز هستند كساني كه معتقدند انسان به خودي خود کرامت ندارد، بلکه میزان تقرب به دين باعث کرامت او می شود. اما ما طبق این آیه شریفه معتقدیم که انسان با هر مذهب و مسلکی دارای کرامت است.

وی همچنین گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید انسان را آفریدم تا من را عبادت کند. اما این عبادت تنها به معنی نماز خواندن نیست بلکه عبد کسی است که راه را هموار کند و ما نیز در سازمان اسناد و کتابخانه ملی باید ببینیم چقدر راه را برای دیگران هموار کرده‌ و چه سهمی داشته‌ایم. شما که در مدیریت‌های استنانی قرار گرفته‌اید نیز موظف هستید تلاش کنید راه برای عموم مردم به این سازمان هموار باشد.

بروجردی در پایان صحبت‌هایش اظهار کرد: این انقلاب ساده به دست نیامده و سختی‌ها و دستاوردهای خوبی داشته است. بخشی از این دستاوردها دست ماست و ما باید از آن صیانت کنیم. سهم ما هم این است که همه واقعیت‌ها را حفظ و بازگو کنیم و مطمئن شویم تا حقیقت و واقعیت به درستی بیان شده و از تحریف تاریخ جلوگیری کینم.

وي افزود: ما اگر می‌خواهیم با نسل امروز صحبت کنیم و واقعیت‌ها را به آنها عرضه کنیم باید مستند حرف بزنیم و سازمان اسناد و کتابخانه ملی نگهبان اسناد و تاریخ ایران است.