نشست کارگروه فرهنگی اجتماعی استان سیستان و بلوچستان به ریاست اشرف بروجردی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۲۰:۵:۱۲
نشست کارگروه فرهنگی اجتماعی استان سیستان و بلوچستان به ریاست اشرف بروجردی
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با حضور در استانداری سیستان و بلوچستان در کارگروه اجتماعی و فرهنگی این استان شرکت کرد.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با حضور در استانداری سیستان و بلوچستان در کارگروه اجتماعی و فرهنگی این استان شرکت کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی مشاور رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ضمن تبریک دهه فجر و با اشاره به تاریخچه شورای اجتماعی کشور گفت: سال 82 معاون اجتماعی وزیر کشور بودم و در این دوره بحث‌های زیادی درباره روند روبه افزایش آسیب‌های اجتماعی مطرح شد.
او افزود: در آن دوران دستگاه‌های مختلف درگیر مسائل اجتماعی بودند و دیدگاه‌های مختلفی داشتند. ما در معاونت وزارت کشور آئین نامه‌ای تصویب کردیم و براساس آن شورای اجتماعی کشور با حضور 23 دستگاه از جمله هفت وزیر تشکیل شد و دستگاه‌های مختلف و موثر در امور اجتماعی در این جلسات حاضر بودند؛ آنها موظف بودند مصوبات این شورا را اجرایی کنند و از این طریق ما توانستیم بخشی از آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم.
بروجردی در ادامه گفت: اگرچه این رویه در دولت‌های نهم و دهم با وقفه رو به رو شد. اما در دولت‌های یازدهم و دوازدهم یکبار دیگر شورای اجتماعی کشور مطرح شد و در هر استان هم کارگروه‌های اجتمای حضور دارند.
او با اشاره به نقش مهم کارگروه‌های اجتماعی استانی بیان کرد: مهم این است که طرح‌ها و برنامه‌های اجتماعی در استان‌ها بر اساس مطالعه و پژوهش انجام گیرد.
مشاور رئیس جمهور در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه خواست همگی ما بقای نظام جمهوری اسلامی است تصریح کرد: بقای این نظام در گروی حفظ ارزش‌هایی است که آفریده است. مردم باید باور کنند که نظام علاقمند به شکوفا شدن آنهاست.
او در ادامه گفت: امروز سبک زندگی مردم تغییر کرده و مسائل زیادی مبتلابه جامعه ماست و شما باید با توجه به منطقه خودتان مسئله یابی کنید. شما باید ببینید که در استان سیستان و بلوچستان مسئله مردم چیست و این هم باید بر اساس تحقیق و پژوهش باشد.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به گذشت نزدیک به چهل سال از انقلاب اسلامی اظهار کرد: این انقلاب ساده به دست نیامده است. ما ترورها، قتل‌ها، جنگ تحمیلی و تحریم‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم. ما امروز نیز با تحریم‌هایی روبه‌رو هستیم؛ اما نمی‌توانیم و نباید نسبت به مردم جامعه سرزمینمان بی‌تفاوت باشیم. دغدغه همه ما تعالی و رشد این نظام، انقلاب و مردم است.
در ادامه این جلسه مدیران فرهنگی استان سیستان و بلوچستان نیز از مشکلات و مسائل پیش روی این استان سخن گفتند.