برنامه‌های اندیشگاه فرهنگی در هفته آخر بهمن ماه

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۲۰:۰:۴
برنامه‌های اندیشگاه فرهنگی در هفته آخر بهمن ماه
اندیشگاه فرهنگی در هفته چهارم بهمن ماه 12 نشست تخصصی برگزار می‌کند.
اندیشگاه فرهنگی در هفته چهارم بهمن ماه 12 نشست تخصصی برگزار می‌کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، شنبه 28 بهمن ماه معرفی و بررسی ترجمه کتاب «چهار کوارتت» نوشته تی اس الیوت و ترجمه جواد دانش آرا با حضور مترجم کتاب و علی ثباتی در ساعت 10 تا 12 در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.
همچنین نشست «آشنایي با داستان‌¬هاي شاهنامه» با حضور ابوالفضل خطيبي، شاهنامه پژوه و عضو هيات علمي فرهنگستان زبان و ادب فارسي در ساعت 14:45 تا 16:15 و نشست «تفسیر مثنوی معنوی با رویکرد اگزیستانسیال و معناگرا» با حضور امیرعباس علی زمانی، عضو گروه فلسفه دین دانشگاه تهران و در ساعت 16:30 تا 19 در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار خواهد شد.
یکشنبه 29 بهمن نشست «افعال و اسماء الهي از ديدگاه علامه طباطبايي (ره)، بررسي كتاب توحيد» با حضور محمدحسين رحيمي در ساعت 14:30 تا 16 در سالن همایش ساختمان آرشیو ملی و در همان ساعت نشست «تفسير غزليات حافظ» با حضور حجت الاسلام ناصر نقويان در سالن استاد انوار برگزار می‌شود. همچنین در این روز کتاب
«زنان و دولت پس از انقلاب» نوشته پرستو سرمدی، با حضور اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و هادی خانیکی، آذر منصوری و فخرالسادات محتشمی پور در ساعت 14 تا 16 در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار خواهد شد. همچنین ساعت 16 تا 18 نیز نشست «فلسفه روشنگری از کانت تا رالز» با حضور حسین هوشمند؛ استاد دانشگاه در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.
دوشنبه 30 بهمن ماه نشست «تاریخ نگاری در هند» با حضور فاطمه سمواتی؛ استاد دانشگاه و فارغ التحصیل دانشگاه دهلی در ساعت 14:30 تا 16 در سالن فرهنگ مرکز همایش های سازمان و همچنین نشست «فلسفه به مثابه درمان» با حضور میلاد نوری؛ استاد حوزه و دانشگاه در ساعت 16 تا 18 در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار خواهد شد.
روز چهارشنبه دوم اسفند هم اندیشگاه فرهنگی میزبان دو نشست تخصصی است. نشست «تاريخ اسلام؛ عصر رسالت تا پايان دوران اموي» با حضور مرضيه محمدزاده؛ استاد دانشگاه، نویسنده و محقق تاریخ و تمدن ملل اسلامی در ساعت 11 تا 13 و آخرین جلسه از نشست «رهيافتي بر نهج البلاغه» با حضور سيدمحمدمهدي جعفري و در ساعت 14 تا 16 در سالن اندیشگاه فرهنگی.
علاقه‌مندان برای حضور در برنامه‌های اندیشگاه می‌توانند به محل کتابخانه ملی، واقع در اتوبان حقانی (غرب به شرق)‌ بعد از ایستگاه مترو بلوار کتابخانه ملی مراجعه کنند.