اهداء مجموعه سرلشکر بختورتاش به کتابخانه ملی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۸/۲ - ۵:۵۹:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۸:۲۵:۵۶
اهداء مجموعه سرلشکر بختورتاش به کتابخانه ملی

  يكي‌ از راههاي‌ تكميل‌ مجموعه‌ کتابخانه ملی , گردآوري‌ از طريق‌ مبادله‌ و اهدا است‌. تاكنون‌ مجموعه‌هاي‌ ارزشمندي‌ به‌ اين‌ كتابخانه‌ اهدا شده‌ است‌.  واحد مبادله‌ و اهدا با مراكزی در داخل‌ و خارج‌ كشور ارتباط‌ دارد و سالانه‌ صدها هزار منبع‌ اطلاعاتي‌ را به‌ اين‌ مراكز ارسال‌ و یا دریافت مي‌دارد.

آخرین مجموعۀ اختصاصی اهداء شده به کتابخانۀ ملی , مجموعه کتابهای مرحوم سرلشکر دکتر بختورتاش نویسنده بزرگ ایرانی که به چهره درخشان پرچم مشهور است

در این راستا پس ازدرگذشت سرلشکر دکتر نصرت ‏الله بختورتاش نویسنده و پژوهشگر بنام کشور , اداره کل فراهم آوری و حفاظت با توجه به وظایف سازمانی با پیگیری و فراهم آوردن شرایط و هماهنگی با خانواده مرحوم سرلشکر بختورتاش فعالیت های لازم را جهت انتقال این منابع به کتابخانه ملی به انجام رساند.

 این مجموعه  که از طرف خانواده آن مرحوم اهداء گردید , شامل بیش از 3100 عنوان کتاب فارسی و عربی در زمینه تخصصی هنر و ادبیات است . ایشان صاحب آثاری نظیر عشق و سربازی، نبردهای محمد (ص)، پرچم و پیکره شیر و خورشید، استراتژی نظامی هخامنشی است.

مرحوم بختورتاش متولد سال 1302 خورشیدی در تهران، صاحب نشان هایی نظیر دانش، هنر و تاج است و تقدیرنامه های زیادی را از جمله تقدیرنامه ای از حضرت آیت‌الله شهاب‌الدین مرعشی نجفی را برای کتاب نبردهای حضرت محمد (ص) دریافت کرد.