کتابخانه ملی ایران شبانه روزی شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۶/۱۹ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۹:۱۱:۴۷
کتابخانه ملی ایران شبانه روزی شد
با افتتاح شيفت شب كتابخانه ملي؛ به طور رسمي خدمات دهي كتابخانه ملي از امروز يكشنبه 20 شهريور به صورت بيست و چهارساعته شد.
به گزارش سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران ، با حضور دكتر اسحاق صلاحي رياست محترم سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران ارائه خدمات كتابخانه ملي به صورت شبانه روزي به پژوهشگران، محققان، نخبگان، فارغ‌التحصيلان دكتراي تخصصي، فارغ‌التحصيلان دروس حوزوي از سطح سه به بالا، شاغلان تحصيل در مقطع دكتراي تخصصي، نويسندگان مقالات علمي - پژوهشي و يا مقالات آي اس آي آغاز شد.
 دكتر صلاحي درمراسم آغاز به كار شيفت شب كتابخانه ملي گفت :شيفت شب از ساعت 23 تا 7 صبح فعاليت مي كند و محققان و پژوهشگراني كه قصد استفاده از خدمات كتابخانه در شيفت شب را دارند، بايد نسبت به رزرو شب هاي مورد نظر خود براي هفته بعد اقدام كنند.
وي با بيان در نظر گرفتن اتاق هايي براي پذيرايي و استراحت موقت محققان و پژوهشگران افزود: كتابخانه ملي براي بانوان و آقايان اتاق هايي مجزا را اختصاص داده تا به استراحت و تجديد قوا بپردازند.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي هم چنين از برگزاري يازدهمين آئين بزرگداشت حاميان نسخ خطي در آينده نزديك خبر داد و ادامه داد: 7 دوره اين آيين در مجلس شوراي اسلامي و دو دوره آن در كتابخانه ملي ايران برگزار شده است و يازدهمين دوره آن در مشهد مقدس برگزار مي شود.
 دكتر صلاحي متولي برگزاري اين بزرگداشت را كتابخانه آستان قدس رضوي و بنياد پژوهش هاي اسلامي اعلام كرد و گفت: همايش هاي حاميان نسخ خطي تا كنون در تهران برگزار مي شد، اما كتابخانه ملي ايرن براي فرهنگ سازي در ساير استان ها يازدهمين آيين بزرگداشت حاميان نسخ خطي را در شهر مشهد مقدس برگزار مي كند.
محققان و پژوهشگران علاقمند به استفاده از خدمات شيفت شب كتابخانه مي توانند فرم ثبت نام را تكميل و ازخدمات كتابخانه ملي بهره مند شود.