آغاز همکاری رسمی واحد مرجع مجازی کتابخانه ملی با کنسرسیوم محتوای ملی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۷/۱۲ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۹:۴:۵
آغاز همکاری رسمی واحد مرجع مجازی کتابخانه ملی با کنسرسیوم محتوای ملی
واحد مرجع مجازي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران همكاري رسمي خود را با كنسرسيوم محتواي ملي از 26 شهريور ماه آغاز كرد.
به گزارش سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج. ا. ا. واحد مرجع مجازي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران همكاري رسمي خود را با كنسرسيوم محتواي ملي آغاز كرده است و اين خدمات از طريق گفتگوي پيوسته برخط و پست الكترونيكي ارائه مي شود.
واحد مرجع مجازي كتابخانه ملي اين خدمات را به مدت 4 ساعت در هفته و به دو زبان فارسي و انگليسي در اختيار پژوهشگران، محققان و شهروندان قرار مي دهد.
كنسرسيوم محتواي ملي كه عضو كنسرسيوم بين المللي وب جهاني مي باشد، متشكل از كتابخانه ها و سازمان هاي داراي منابع اطلاعاتي مانند كتاب، نشريه، نسخه هاي خطي، فايل صوتي، فيلم و ... مي باشد.
تامين نيازهاي اطلاعاتي پژوهشگران و شهروندان، دسترسي سريع تر به محتواي مورد نظر، بسترسازي مناسب و جلب مشاركت توليدكنندگان محتوا جهت گردآوري، تبديل، سازماندهي و حفاظت از اطلاعات به شكل رقومي در سطح ملي از اهداف اصلي اين كنسرسيوم مي باشد.
پژوهشگران و محققان براي استفاده از خدمات مرجع مجازي مشاركتي مي توانند با مراجعه به پايگاه اينترنتي كنسرسيوم محتواي ملي http://icnc.ir با مشاوران مرجع مجازي كتابخانه ملي گفتگو كنند.
لازم به ذكر است مشاوران مرجع مجازي كتابخانه ملي در روزهاي دوشنبه و سه شنبه هر هفته و از ساعت 10 تا 12 آماده مشاوره به پژوهشگران و محققان مي باشد.