نشست مدیران سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در مشهد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۷/۲۹ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۵۸:۰
نشست مدیران سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در مشهد

هفتمين نشست مديران سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران با حضور دكتر صلاحي رئيس سازمان در مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا.، دكتر اسحاق صلاحي رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي در "هفتمين نشست مديران سازمان اسناد و كتابخانه ملي " كه در مشهد برگزار شد، در سخناني در خصوص برنامه هاي اين سازمان در هفته كتاب و كتابخواني از 22 تا 29 آبان ماه، به برگزاري نشست امام موسي صدر اشاره كرد.
وي افزود: به مناسبت روز جهاني ميراث ديداري و شنيداري، همايشي با حضور نمايندگان سفارت خانه ها و مسوولان يونسكو در چهارم آبان ماه برگزار مي شود و سه لوح ثبت شده ملي با موضوعات سخنان امام خميني(ره)، نواهاي انقلاب اسلامي و نواهاي دفاع مقدس به سازمان صدا و سيما اهدا خواهد شد.
دكتر صلاحي در خصوص ساير برنامه هاي اين هفته، به برگزاري اولين همايش «نگاه تحول گرا در بحث مباني نظري و فلسفي كتابداري و اطلاع رساني» در 22 آبان ماه سال جاري با سخنراني رييس جمهور اشاره و خاطر نشان كرد: در سازمان اسناد و كتابخانه ملي به دنبال ارائه الگويي جديد در رده بندي كتاب و بومي سازي آن در كشور هستيم.
رييس سازمان اسناد و كتابخانه ملي طرح مذكور را طرحي زمان بر، پرهزينه و نيازمند مطالعات كارشناسي عميق دانست و ابراز اميدواري كرد: اين طرح پس از تهيه و تاييد از سوي ساير كشورهاي جهان اسلام نيز پذيرفته و مورد استفاده قرار گيرد.
وي برگزاري همايش حاميان نسخ خطي در 29 آبان ماه سال جاري در مشهد را به عنوان برنامه آخرين روز اين هفته اعلام كرد.
رييس سازمان اسناد و كتابخانه ملي با اشاره به مطالعات آينده پژوهشي به عنوان اولويت هاي سازمان و اينكه اين مطالعات مكمل مطالعات تبيين استراتژي سازمان است، افزود: در مطالعات پيش رو، به مطالبات رهبري در سه سطح كلان، ميان مدت و كوتاه مدت و رياست محترم جمهوري از سازمان اسناد و كتابخانه ملي به عنوان اسناد بالا دستي توجه ويژه خواهيم كرد.
وي در بخش ديگري از سخنانش تحول گرايي، دانش محوري، آينده نگري و تحرك و پويايي را از اولويت هايي دانست كه بايد مورد توجه مديران سازمان قرار گيرد.
دكتر صلاحي انضباط و پيگيري در كارها، انتقاد پذيري و ارزيابي مكرر عملكرد زير مجموعه خود و جانشين پروري از جمله مولفه هاي ضروري براي مديران سازمان اسناد و كتابخانه ملي دانست و از ارتقاي سازماني سازمان اسناد و كتابخانه ملي در دولت نهم و حضور افتخاري در جلسات كميسيون فرهنگي دولت ابراز رضايت نمود.
رييس سازمان اسناد و كتابخانه ملي مطالعات اسلام شناسي، انقلاب شناسي و ايران شناسي با رويكرد ايران پس از اسلام را از جمله خلاءها و نقاط ضعف سازمان دانست كه با برنامه ريزي ها صورت گرفته مرتفع خواهد شد.
لازم به ذكر است محمود صلاحي استاندار خراسان رضوي نيز در اين نشست سخنراني كرد.