استاندار خراسان رضوی: خواستار عضویت دائم کتابخانه ملی در کمیسیون فرهنگی هیات دولت هستیم


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۷/۲۹ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۵۷:۴۱
استاندار خراسان رضوی: خواستار عضویت دائم کتابخانه ملی در کمیسیون فرهنگی هیات دولت هستیم

محمود صلاحي در نشست مديران سازمان اسناد و كتابخانه ملي خواستار عضويت دائم سازمان در كميسيون فرهنگي هيات دولت شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا.، محمود صلاحي استاندار خراسان رضوي در "هفتمين نشست مديران سازمان اسناد و كتابخانه ملي" كه در مشهد برگزار شد، با اشاره به تاريخچه فرهنگي و علمي كهن ايران اظهار داشت: مسووليت معرفي ايران به دنيا بر عهده تك تك ايرانيان، مسوولان كشور و به طور ويژه بر عهده سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران است.
وي افزود: هرچند اخبار ايران از گذشته تاكنون، همواره مورد توجه رسانه هاي جهان است لكن به دليل غرض ورزي بسياري از رسانه هاي مذكور، ملت ايران آن طور كه شايسته است به دنيا شناسانده نشده است.
محمود صلاحي با اشاره به حضور سازمان اسناد و كتابخانه ملي به عنوان ميهمان در جلسات كميسيون فرهنگي هيات دولت افزود: با توجه به مسووليت خطير اين سازمان و ماهيت فرهنگي تاريخي آن، خواستار عضويت دائم آن در كميسيون مذكور هستيم و خواسته خود را به صورت كتبي به مراجع مربوطه اعلام خواهيم كرد.
استاندار خراسان رضوي با بيان اينكه اسناد موجود مي تواند ماده خام توليد هزاران كتاب جذاب و مفيد باشد، ادامه داد: متاسفانه گسترش ترجمه رمان هاي سطحي و نازل خارجي و پر شدن ويترين كتابفروشي ها از اين گونه كتاب ها نگران كننده است.
محمود صلاحي از رويكرد مديريت اين سازمان در عدم اعتقاد به پايتخت محوري تقدير كرد و با اشاره به برگزاري همايش حاميان نسخ خطي در آبان ماه سال جاري در مشهد گفت: برگزاري همايش هاي اجرايي و كاربردي مورد نياز كشور است.
وي در خصوص پيشنهاد يكي از حضار در خصوص تاسيس دبيرخانه دائمي نسخ خطي جهان سلام در مشهد و برگزاري كنسرسيوم بين المللي محتواي مشترك جهان اسلام كه در صورت موافقت دولت، 9 بهمن ماه سال جاري در مشهد مقدس برگزار خواهد شد، تصريح كرد: مشهد مقدس با توجه به غناي اسناد و كتابخانه هاي خود به ويژه كتابخانه آستان قدس رضوي و مركز پژوهش هاي اين سازمان توان اجراي چنين برنامه هايي را دارد.