آیت الله علم الهدی: دکتر صلاحی توانایی بهره مندی حداکثری از رهنمودهای رهبری را ثابت کرده اند


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۷/۲۹ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۵۷:۵
آیت الله علم الهدی: دکتر صلاحی توانایی بهره مندی حداکثری از رهنمودهای رهبری را ثابت کرده اند

در ديدار صبح امروز دكتر صلاحي رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي با آيت الله علم الهدي امام جمعه مشهد در مشهد مقدس، دوطرف بر استفاده از رهنمودهاي مقام معظم رهبري براي بهره برداري هرچه بيشتر از اسناد تاريخي تاكيد كردند.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا.، در اين ديدار دكتر صلاحي ضمن تشكر از فرصت مغتنمي كه براي ديدار با آيت الله علم الهدي پيش آمد، برخي اهداف و فعاليت هاي سازمان را تشريح كرد.
صلاحي تلاش سازمان اسناد و كتابخانه ملي را در راستاي پيگيري مطالبات رهبري درباره كتاب و كتابخواني عنوان و تاكيد كرد كه بخشي از مطالبات معظم له در اين عرصه با پيگيري هاي سازمان در كوتاه مدت و بخشي نيزدر بلندمدت پاسخ داده مي شود.
صلاحي در ادامه ضمن تشريح سياست هاي سازمان درباره همكاري با حوزه و دانشگاه افزود: در جهت حفظ ميراث فرهنگي و ارتقاء و تعميق بخشي به فرهنگ اسلامي – ايراني، گام هاي خوبي در سازمان برداشته شده كه دراين باره كسب رتبه اول كتابخانه ملي در ميان كتابخانه هاي منطقه از نظر تعداد منابع و همچنين شبانه روزي شدن كتابخانه ملي بخشي ازاين سياست هاي موفقيت آميز است. وي در ادامه از راهبرد تعامل بيشتر با جهان اسلام در راستاي بهره مندي از كتب و اسناد اسلامي خبر داد.
امام جمعه مشهد نيز در اين ديدار ضمن خوش آمدگويي به رئيس سازمان اساد و كتابخانه ملي، وي را در پيگيري منويات رهبر معظم انقلاب در عرصه فرهنگ، توانا و داراي پشتكار خواند و افزود: توقع اينجانب از اين سازمان مقدس انتقال انديشه، تفكر و فرهنگ اسلامي در طول تاريخ از نسل هاي گذشته به نسل هاي بعدي است و در اين راستا حفظ اسناد مي بايست بر اساس موكدات دين حنيف اسلام باشد. وي جمع آوري اسناد را كمك به گسترش و توسعه بيشتر فرهنگ اسلام و تشيع دانست و اضافه كرد: در دنياي امروز كه عصر ارتباطات لقب گرفته و هر فرهنگ سوداي گسترش خود را دارد ما مي بايست با كمك اسناد به جاي مانده به پيگيري حاكميت نظام ولايي و گسترش فرهنگ اسلامي بپردازيم، چرا كه في الواقع فرهنگ مدرنيسم كه مفاسد، خرافي و ضد ارزش بودن آن ثابت گشته، حرفي براي گفتن ندارد و در نهايت به بن بست پست مدرنيسم روي آورده است.
آيت الله علم الهدي در پايان گسترش فرهنگ ارجاع اسناد را مولود پيروزي انقلاب اسلامي برشمرد و ياد آور شد پس از انقلاب اسلامي، با عنايت حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب، بزرگان كه ارجاع سند را ضد ارزش مي دانستند، روي به اين مهم آوردند كه در جمع آوري اين اسناد كتابخانه آستان قدس رضوي نيز توفيقات مهمي كسب كرده است.