قائم مقام صدا و سیما:خوشا به حال حافظه ای که میراث آن در خود تصویری از امام (ره) دارد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۸/۳ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۵۳:۲۹
قائم مقام صدا و سیما:خوشا به حال حافظه ای که میراث آن در خود تصویری از امام (ره) دارد
حجت الاسلام موسوي مقدم قائم مقام رئيس سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران در سخناني در سازمان اسناد و كتابخانه ملي امام را داراي ابعاد شخصيتي والا و ناشناخته خواند و افزود: خوشا به حال حافظه اي كه ميراث آن در خود تصويري از امام (ره) دارد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا.، موسوي مقدم در اين سخنراني كه به مناسبت ثبت تصاوير امام خميني (ره) وآثار موسيقيايي مربوط به انقلاب اسلامي و دفاع مقدس در حافظه ملي ايراد شد افزود: امام خميني (ره) شخصيت والايي است كه به تنهايي حافظه تاريخي را كامل خواهد كرد.
وي در ادامه به بررسي زواياي شخصيت امام (ره) پرداخت و ايشان را شخصيتي خداجو، عالم، فيلسوف و مردمدارناميد.
قائم مقام سازمان صدا و سيما همچنين به بررسي ثبت دو اثر ديگر شامل مجموعه سرودهاي انقلاب و دفاع مقدس پرداخت و گفت: سرودهاي انقلاب اسلامي، فرياد بلند مظلوميت ملتي است كه با حميت و مبارزه، خود را ز زير بار استبداد و ظلم خارج ساختند و انقلاب را براي هميشه در حافظه تاريخي ثبت كردند.

وي درباره اهميت ثبت آثار موسيقيايي دفاع مقدس نيز گفت: سرودهاي دوره دفاع مقدس در حقيقت يك فريادحماسي است و در پناه همين سرودها و زمزمه ها بود كه آنچنان حماسه هاي بي نظيري به وجود آمد و باعث گشت تا اين برهه از تاريخ بر تارك تاريخ كشور بدرخشد.