کتابخانه ملی میزبان رئیس جمهور


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۸/۶ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۵۲:۱۸
کتابخانه ملی میزبان رئیس جمهور
همايش كتابداري و اطلاع‌رساني با حضور دكتر محمود احمدي‌نژاد، 22 آبان ماه سال جاري در سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا.، دكتر اسحق صلاحي گفت:‌ با تلاش‌هايي كه كتابخانه ملي ايران انجام داده،‌ اولين و آخرين روز هفته كتاب امسال به برنامه‌هاي خاص سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران اختصاص دارد.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي در تشريح بيشتر برنامه‌هاي اين هفته افزود: 22 آبان‌ماه همايش كتابداري و اطلاع‌رساني با حضور رييس جمهور برگزار مي‌شود كه همايشي ويژه‌ است و مباني نظري و فلسفي اين رشته در آن بررسي مي‌شود.
دكتر صلاحي افزود:‌ اين همايش حاصل چندين نفر ساعت كاري است كه در كرسي آزاد‌انديشي صورت گرفته است و اميدواريم نتيجه اين همايش در سال آينده به صورت بين‌المللي ارايه شود.
وي با اشاره به برگزاري دوازدهمين همايش حاميان نسخ خطي در 29 آبان، گفت: در روز پاياني هفته كتاب،‌ دوازدهمين همايش حاميان نسخ خطي در مشهد مقدس برگزار مي‌شود و در آن از چهار تن از استادان فعال اين عرصه تجليل مي‌شود.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي در ادامه سخنانش گفت: 20 كارشناس كار داوري و بررسي تمامي كتاب‌ها و پايان‌نامه‌هاي ارسال شده را انجام داده اند.
وي در پايان ابراز اميدواري كرد: بتوانيم با ترويج فرهنگ كتابخواني از ميراث گران سنگ اين مرز و بوم كه كتاب است، نگهداري كنيم.