نشست هیات امنای کتابخانه تخصصی ایران شناسی، موقوفه دکتر ایرج افشار سیستانی برگزار شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۸/۲۹ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۳۹:۵۰
نشست هیات امنای کتابخانه تخصصی ایران شناسی، موقوفه دکتر ایرج افشار سیستانی برگزار شد
نشست هيات امناي كتابخانه تخصصي ايران شناسي، موقوفه دكتر ايرج افشار سيستاني صبح امروز (دوشنبه 30 آبان ماه) در مركز اسناد و كتابخانه ملي سيستان و بلوچستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا.، در اين نشست كه با حضور دكتر اسحق صلاحي رئيس سازمان، دكتر ابراهيم زاده، دكتر ايرج افشار سيستاني، دكتر خدايار، دكتر كريم و افشين افشار به عنوان اعضاي هيات امنا تشكيل شد، دكتر صلاحي بر حل مشكلات فني وب سايت اينترنتي اين كتابخانه تاكيد كرد.
وي با اشاره به وظيقه سازمان اسناد و كتابخانه ملي در جمع آوري و حفاظت از ميراث علمي و فرهنگي ايرانيان در هر نقطه كشور، افزود: منابع اين كتابخانه بايد از طريق اسكن و تهيه تصوير از آنها براي نسل آينده صيانت و نگهداري شود.
كتابخانه تخصصي ايران شناسي با بيش از 40 هزار كتاب و سند ارزشمند در حوزه مطالعات ايران‌شناسي محصول سال ها جستجو و گردآوري دكتر ايرج افشار سيستاني است كه توسط ايشان به مديريت مركز اسناد و كتابخانه ملي در زاهدان اهدا شده است.
گفتني است اكبر شيخ مدير مركز اسناد و كتابخانه ملي سيستان و بلوچستان و جمعي از مشاوران، مديران و معاونان سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران نيز در اين جلسه حضور داشتند.