افتتاح نخستین نمایشگاه آثار مولفان سیستان و بلوچستان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۸/۲۹ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۳۹:۳۲
افتتاح نخستین نمایشگاه آثار مولفان سیستان و بلوچستان

با حضور دكتر اسحق صلاحي رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي، نمايشگاه آثار مولفان سيستان و بلوچستان افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا. در اين مراسم كه در محل موزه جنوب شرق ايران در زاهدان برگزار شد، دكتر صلاحي ضمن برشمردن اهميت كتاب در توسعه همه جانبه جوامع افزود: كتاب آئينه تمام نماي فرهنگ حال و آينده كشور است و اگر بخواهيم ميزان اعتلاي فرهنگمان را شاهد باشيم بهترين راه رصد ميزان انتشار آثار مكتوب در جامعه است.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي با اشاره به ضرورت درك زحمات و مشقات بزرگان گذشته براي خلق آثار ماندگار، افزود: در حال حاضر ما به راحتي از آثاري كه از گذشتگان مانده استفاده مي كنيم، حال آنكه بايد بدانيم اين آثار گونه توليد شده و چه اثر عظيم فرهنگي و معنوي داشته است.
صلاحي در ادامه از اهدا كتابخانه هاي شخصي مرحوم دكتر افشار سيستاني و مرحوم سياوش پرواز ياد كرد و گفت: در سال گذشته 200 هزار نفر از تالار تخصصي كتابخانه زنده ياد افشار بازديد كرده اند و اين مسئله نشان دهنده استقبال مردم فرهنگ دوست اين خطه از كتاب و كتابت است.
در ادامه اين مراسم مهندس سياح، معاون انتظامي استاندار سيستان و بلوچستان نيز ارزش هر جامعه را ناشي از آثار فرهنگي و تاليفات آن دانست و خواستار سرمايه گذاري و حمايت دولت از ناشران و مشاركت بيشتر مردم در اين عرصه شد.