دکتر صلاحی: احیاء فرهنگ هبه و وقف از محوری ترین اولویت کتابخانه ملی است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۹/۱۹ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۳۳:۷
دکتر صلاحی: احیاء فرهنگ هبه و وقف از محوری ترین اولویت کتابخانه ملی است
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران در نشست مشترك با رئيس موسسه تحقيقات و نشر معارف اهل بيت (ع) با اشاره به نگاه مسئوليت گرايانه سازمان در اصفهان محوري ترين بحث و الويت سازمان را احياء فرهنگ وقف و هبه معرفي كرد.
به گزارش سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا، دكتر صلاحي امروز (يكشنبه20 آذر ماه) در نشست مشترك با رئيس موسسه تحقيقات و نشر معارف اهل بيت (ع) در اصفهان به پيوند فرهنگ تمدني ايرانيان با فرهنگ ديني اشاره كرد و افزود: بايد بشر امروز را با فرهنگ ديني و سرچشمه اصلي معنا آشنا كنيم.
رئيس سازمان اسناد وكتابخانه ملي ادامه داد: بايد به جاي گذشته محوري، آينده ساز و تاريخ ساز باشيم و در سايه ولايت حماسه هاي بزرگ را خلق كنيم.
وي ادامه داد: سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران و نهادهاي فرهنگي مشابه بايد ابزاري براي حفاظت از ميراث گذشتگان باشند و بتوانند نقش پل انتقال فرهنگ گذشتگان به آيندگان را به درستي ايفا كنند.
دكتر صلاحي اسناد ملي را متعلق به تمام ملت دانست و افزود: اين تفكر كه هرچه دارم، از آن خودم است، نگاه اشتباهي است و بايد ميراث دار هويت ملي خويش باشيم و آنها را به زبان ساده در اختيار پژوهشگران و مردم قراردهيم.
وي به نقش سازمان اسناد و كتابخانه ملي در توليد علم اشاره كرد و ادامه داد: سازمان تلاش مي كند هر آنچه در اختيار دارد با درنظر گرفتن قوانين حقوق مولفان در وب سايت سازمان قراردهد تا كليه محققان و پژوهشگران در سراسر كشور بتوانند از منابع استفاده كنند.
رئيس سازمان اسناد وكتابخانه ملي در پايان بر جمع آوري اسناد و منابع متعلق به ايران و ايرانيان در سراسر جهان و دراختيار قراردادن آنها براي محققان تاكيد كرد.