بیانیه سازمان اسناد و کتابخانه ملی به مناسبت سالروز حماسه 9 دی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۱۰/۵ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۲۶:۱۳
بیانیه سازمان اسناد و کتابخانه ملی به مناسبت سالروز حماسه 9 دی
حماسه 9 دي يادآور ميثاق همه جانبه امت با ولايت گرامي باد
 
 
سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران ضمن گراميداشت نهم ديماه، سالروز تبلور بصيرت مردمي در دفاع از دين و حريم ولايت بيانيه اي صادر كرده است:
                                         
                 بسم الله الرحمن الريحم
 

وَلا تَلْبِسُوا الْحَقَّ بِالْبَاطِلِ وَتَكْتُمُوا الْحَقَّ وَأَنْتُمْ تَعْلَمُونَ   بقره/42

هم امروز نيك مي دانيم كه مقصود نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران تحت زعامت رهبر معظم انقلاب و پيگيري آرمان هاي الهي حضرت امام خميني (ره) به بار نشسته و شاهد شعله ور شدن منطق بيداري اسلامي در منطقه اسلاميمان هستيم و بي شبهه اين منطق را مي توان در ماوراء سرزمين هاي اسلامي نيز كاويد و پي به گره گشايي آن برد بي حرف.

بي شك بارور شدن مردمي ترين انقلاب تاريخ مرهون فداكاري ها و از خو گذشتگي هاي فراوان است وهستند هنوز افرادي از تبار آن فداكاران بي نشان و بي ادعا كه زخم حقد دشمن را به يادگار بر خود دارند.البته در اين مسير دشوار و اميد بخش، برخي بدعهدي ها نيز تحمل شد و دردآور تر بدعهدي به ظاهردوستاني بود كه از رأفت كريمانه اين نظام مردمي برداشت دقيقي نكردند. البته اكنون همان ها كه شاهد اين جوشش و جهش عظيم در انقلابمان هستند، انشالله پي به قضاوت زودهنگام خود برده اند و اكنون اين مردم هستند كه هوشيارانه گوش جان سپرده اند به نداي رهبر رازدانمان كه ،چه امر كند  تا چراغ راه كنند.
اما اين روزها حافظه ما خوب كار مي كند؛
عده اي در روزهايي كه شناخت دوست از دشمن دشوار مي نمود چه خام دستانه و ناجوانمردانه با بهانه هاي واهي و ديكته شده بر پيكر ريشه دار انقلاب مي تاختند تا آبي بر آسياب اربابان و پدر خوانده هاي حرفه اي خود در عرصه انقلاب هاي مخملين روانه كنند و عجب اشتباهي!
متاسفانه در آن ايام كه رئوفت نظام عده اي را به اشتباه انداخته بود، شاهد اين رويداد جانكاه بوديم كه برخي از روي عناد و برخي هم از سر كم اطلاعي موجبات كدورت خاطر مقام ولايت و مردم ولايتمدار را فراهم آوردند و البته چه خسراني كردند آن عده ولله خيرالماكرين.
آنان كه از سر ناآگاهي همراه بودند، آگاه شدند و در نهايت دريافتند گندم نمايي و جوفروشي خط نفاق را. خط نفاقي كه مصداق "استسلمو ولايسلمو"ي زمان بودند (يعني ظاهر اسلام را پذيرفتند ولي به دل اسلام نياوردند).
اما برخي باقيمانده و اندك شمار بودند كه با سه طلاقه كردن حيا و شرف خويش عالمانه و لجوجانه بر نفاق خود تا سر حد دشمني با ساحت ائمه هدي (ع) و سيد الشهداء (ع) كه سلام خدا بر او، خاندان و ياران با بصيرتش باد! اصرار ورزيدند و كردند آنچه نبايد در عاشوراي آن سال مي كردند. و مگر مردم از اين بي حرمتي به سادگي مي گذشتند و چه خيال خامي!
امروز نيك مي دانيم كه اگر نبود حماسه مردمي و ماندگار نهم دي 1388 و اگر آن حركت عظيم خودجوش حادث نمي شد، چه لبخندها بر لبان امروز خشكيده استكبار و صهيونيسم، اين دشمن قسم خورده ايران اسلامي نمي نشست و چه پايكوبي ها بر اين پيروزي به راه نمي انداختند. زهي خيال باطل؛ و چنانكه مي دانيم اين مردم بصير و هوشيار بودند كه با نداي ولايت، پاياني عبرت آموز بر حوادث آن سال گذاردند و در هم پيچيدند طومار دروغ و نفاق را براي هميشه. انشاالله.
 
  سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران