بازدید بانوان مسلمان مسئول نشریه از کتابخانه ملی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۱۰/۱۷ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۲۱:۵
بازدید بانوان مسلمان مسئول نشریه از کتابخانه ملی
كتابخانه ملي امروز (17 دي 1390) ميزبان بانوان مسلمان صاحب نشريه از كشورهاي مختلف بود.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي، اين هيات رسانه اي كه از كشورهاي مختلف آسيايي، آفريقايي و اروپايي به واسطه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در ايران حضوردارند، پس از بازديد از بخش هاي مختلف كتابخانه ملي، با رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي نيز ديدار داشت.
در اين ديدار صميمي، دكتر اسحق صلاحي با برشمردن ويژگي هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي گفت: اين سازمان با دارا بودن بيش از 6 ميليون جلد كتاب و نزديك به 30 ميليون برگ سند داراي رتبه اول در منطقه خاورميانه است و بدين سبب جايگاه والايي در جهان اسلام دارد و مي تواند نيازهاي مطالعاتي مهمانان خارجي را به ويژه در زمينه اسلام شناسي و ايران شناسي، تا حد زيادي مرتفع كند.  
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر نقش و اهميت زنان در طول تاريخ اسلام از نقش زنان در پيروزي انقلاب اسلامي ايران ياد كرد و افزود: هم اكنون نيز در بحث بيداري اسلامي، زنان داراي نقش مهم و پيشبرنده هستند و مي توانند معادلات قدرت هاي مستبد را بر هم بزنند.
صلاحي همچنين اظهار اميدواري كرد تا با توجه به مسئوليت اين بانوان در نشرياتي كه دارند، انعكاس مناسبي از روند حركت جامعه ايراني به سمت پيشرفت و توسعه ارائه شود تا آن چهره نادرستي كه رسانه هاي مغرض غربي از ايران ارائه كرده اند پاك گردد.
در اين ديدار بانوان ميهمان مسلمان نيز ضمن ابراز رضايت از حضور در ايران و اعتراف به زدوده شدن تصويري كه به غلط رسانه هاي غربي از ايران ترسيم كرده بودند، براي عضويت در كتابخانه ملي ابراز علاقه كردند.