دیدار سفیر تونس در ایران با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۱۰/۲۷ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۱۷:۶
دیدار سفیر تونس در ایران با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی

"محمد الحصايري" سفيرجديد تونس در ايران با دكتر اسحاق صلاحي در سازمان اسناد و كتابخانه ملي ديدار كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا.، در ديدار صبح امروز(چهارشنبه 28 دي ماه) دكتر صلاحي با "الحصايري"، دو طرف با اشاره به پيشنيه تاريخ و فرهنگ اسلامي مشترك بر گسترش همكاري هاي فرهنگي و علمي ميان دو كشور تاكيد كردند.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي با اشاره به بيداري اسلامي در منطقه و تونس، از تعامل فرهنگي با تونس استقبال كرد و گفت: اطمينان دارم اگر ارتباطات سياسي و اقتصادي از دريچه فرهنگي باشد، مستحكم تر و بادوام تر خواهد بود.
دكتر صلاحي ادامه داد: ايران از نظر فرهنگ و تاريخ گذشته و تجاربي كه در 32 سال بعد از پيروزي انقلاب اسلامي كسب كرده است، آماده تعامل و ارتباط فرهنگي با تونس است و اميدواريم در سفر به تونس در حفظ تراث فرهنگي تونس به دولت تونس كمك كنيم.
وي همچنين ابراز اميدواري كرد: سازمان اسناد و كتابخانه ملي با دارا بودن رتبه اول در منطقه بتواند تجارب خود را در زمينه علم كتابداري و اطلاع رساني، نگهداري سند، آرشيو، مرمت نسخ خطي و اسناد، فهرست نويسي منابع، ديجيتالي كردن نسخ خطي و اسناد و برگزاري نمايشگاه هاي مشترك تجربيات خود را در اختيار كشور دوست و برادر تونس قرار دهد.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي همچنين بر خواست ايران مبني بر ثبت آثار مشترك كه به زبان فارسي در تونس موجود است در حافظه جهاني يونسكو تاكيد كرد.
سفير تونس در ايران نيز با اشاره به روابط عميق و قديمي و هدف مشترك عدالت خواهي و سعادت ملت ها بر گسترش روابط في مابين تاكيد كرد.
در اين ديدار "الحصايري" از دكتر صلاحي براي سفر به تونس به طور رسمي دعوت كرد و گفت: همكاري با ايران به دليل مشتركات و شباهت هاي ديني و تاريخي براي ما طعم و لذت ديگري دارد.