دکتر صلاحی در دیدار با سندپژوهان استان یزد: استانداردسازی اسناد دستگاه ها در حال تکوین است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۱۱/۸ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۱۴:۳۴
دکتر صلاحی در دیدار با سندپژوهان استان یزد: استانداردسازی اسناد دستگاه ها در حال تکوین است
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي گفت: استانداردسازي اسناد در حال تكوين است و به دستگاه هاي مختلف ابلاغ خواهد شد تا بر اساس آن اسناد را نگهداري كنند.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا. صلاحي كه در جمع برخي از سندپژوهان،نخبگان و مديران رسانه هاي استان يزد سخن مي گفت افزود: متاسفانه هم اكنون شيوه خاصي براي تدوين اسناد وجود ندارد و هر دستگاه يك مدل سند مخصوص خود را دارد ولي در گذشته و براي مثال در زمان دوره صفوي و قاجار كمتر اين آشفتگي را شاهد بوديم و اسناد نسبتا از يك استاندارد منسجم برخوردار بودند.
در اين ديدار كه در محل فرمانداري شهرستان يزد برگزار شد، سيفي، فرماندار يزد ضمن خوش آمدگويي به رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي و هيات همراه، نكاتي را درباره ويژگي ها و مزيت هاي استان يزد بيان داشت و در ادامه نيز سندپژوهان استان به برخي از نارسايي ها و كمبودها در اين عرصه پرداختند و خواستار ارائه مساعدت هاي سازمان در اين حيطه شدند.
دكتر صلاحي در ادامه جلسه ضمن تاكيد بر برطرف كردن مشكلات سندپژوهان گفت: سازمان اسناد و كتابخانه ملي تا آنجا كه وظايف و اختياراتش اجازه دهد در اين مسير قدم برمي دارد و در پي رفع كاستي ها بر مي آيد، اما بايد توجه داشت كه در اين مسير سازمان ها و دستگاه هاي ديگر نيز دخيل هستند و بايد با ما همكاري كنند.
صلاحي در بخش ديگري از سخنان خود متذكر شد: همه ما خوب مي دانيم كه آنچه كه امروز به راحتي در دانشگاه ها و مراكز پژوهشي وجود دارد نتيجه عملكرد و رنج هاي شما سندپژوهان است و ما شخصيت هاي بسياري را ديده ايم كه در اين راه و حتي براي بدست آوردن يك برگ سند رنج هاي فراوان برده اند.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي در ادامه متذكر شد: آنچه كه امروز در استان يزد ديدم هم باعث خوشحالي و هم مايه نگراني بود.خوشحالي از اين جهت كه استان يزد داراي اسناد ارزشمند قديمي بسياري است و نگران از اين جهت كه متاسفانه شرايط نگهداري از اسناد آنطور كه مي بايست استاندارد نيست و اسناد در معرض آسيب هاي جدي هستند. بنابراين لازم است كه در اين استان امكانات و تجهيزات جديدي براي نگهداري از اسناد فراهم شود و زيرساخت هاي لازم به وجود آيد تا انشاالله شاهد نگهداري اسناد استان يزد در وضع مطلوبي باشيم و بتوانيم آن را به نسل هاي بعد منتقل كنيم.