استان فارس می تواند به محلی برای تولید علم، فرهنگ و تمدن ایران تبدیل شود

تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۱۱/۲۸ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۶:۴۴
استان فارس می تواند به محلی برای تولید علم، فرهنگ و تمدن ایران تبدیل شود

در مراسم توديع و معارفه رئيس مركز اسناد و كتابخانه ملي فارس، دكتر صلاحي با اشاره به ظرفيت هاي مركز اسناد و كتابخانه ملي فارس درتوليد علم و تمدن، گفت: فارس محل توليد علم است و بايد تلاش كنيم كه با استفاده از اين پتانسيل ها، فارس را به محلي براي توليد فرهنگ و تمدن تبديل كنيم.

به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا.، در اين مراسم كه با حضور دكتر صلاحي رئيس سازمان، صادق عابدين استاندار فارس و جمعي از مديران و مسئولان سازمان برگزار شد، دكتر محمد علي رنجبر به عنوان رئيس جديد مركز اسناد و كتابخانه ملي فارس معرفي شد.

رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي  در سخناني به اينكه ايران در مباحث علمي قبل از اسلام نيز داراي جايگاه بوده اشاره كرد و  يادآور شد: وجود دانشگاه ها و مراكز علمي در دوره قبل از اسلام قابل قبول بود، اما با ورود دين اسلام به ايران توانسته ايم افتخارات خود را صد چندان كنيم و تمدن و دين را در كنار هم قرار دهيم.

دكتر صلاحي افزود: در سراسر دنيا تنها ملتي هستيم كه حكومتي بر پايه دين و تمدن فرهنگي مبتني بر اسلام داشته باشيم و حكومت عدل جهاني را زمينه سازي كرده ايم.

وي ادامه داد: غرب تشنه فرهنگ اسلام ناب محمدي(ص) است و اين بحث وظيفه ما را سنگين تر كرده است.

رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي همچنين با تشكر از خدمات علي اكبر صفي پور در مركز اسناد و كتابخانه ملي فارس، افزود:  پيكره و سخت افزار مركز فارس با مديريت ايشان آماده شده است و به طور قطع با تقويت و پشتيباني مديريت جديد، به اهداف عالي در حفظ و انتقال ميراث عظيم و غني تمدن و فرهنگ اين منطقه دست خواهيم يافت.

پيش از اين دكتر علي اكبر صفي پور مديريت مركز اسناد و كتابخانه ملي فارس را برعهده داشت و هم اكنون به عنوان معاون پژوهش و آموزش سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران به فعاليت خود ادامه مي دهد.