معاون پارلمانی ریاست جمهوری :کتابخانه ملی هویت اصلی کشور است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۱۲/۲۲ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۷:۵۷:۴۲
معاون پارلمانی ریاست جمهوری :کتابخانه ملی هویت اصلی کشور است
حجت الاسلام و المسلين محمدرضا ميرتاج‌الديني صبح امروز (سه شنبه 23 اسفند) در ديدار با دكتر اسحاق صلاحي گفت: كتابخانه ملي هويت اصلي كشور است و هرچه قدر تقويت شود، گامي در جهت حفظ ميراث گرانبهاي علمي و معنوي كشور است
حجت الاسلام و المسلين محمدرضا ميرتاج‌الديني صبح امروز (سه شنبه 23 اسفند) در ديدار با دكتر اسحاق صلاحي گفت: كتابخانه ملي هويت اصلي كشور است و هرچه قدر تقويت شود، گامي در جهت حفظ ميراث گرانبهاي علمي و معنوي كشور است.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا. معاون پارلماني رياست جمهوري گفت: كتابخانه ملي بايد در حد و اندازه اي باشد كه همه كتاب ها از گذشته و حال در آن قابل جستجو باشد.
ميرتاج الديني افزود: كتابخانه هايي مانند آيت الله مرعشي و كتابخانه آستان قدس رضوي ممكن است، داراي منابع منحصر به فرد خطي و چاپي باشند، اما كتابخانه ملي است كه مي تواند در رشته هاي مختلف علمي منابع را براي خدمت به پژوهشگران فراهم كند و در اختيار آنها بگذارد.
وي ابراز اميدواري كرد گام هاي موثري در جهت پيشرفت و خدمت به پژوهشگران در كتابخانه ملي برداشته شود.
دكتر صلاحي نيز در اين ديدار، ضمن ارائه گزارشي از فعاليت ها و عملكرد سازمان گفت: بحث تاريخ شفاهي يكي از اولويت هاي سازمان است و فعاليت هاي خوبي در حوزه تاريخ شفاهي در حال انجام است تا كاستي اسناد در اين زمينه جبران شود و تاريخ ايران به صورت درست ثبت و ضبط شود و در اختيار پژوهشگران قرار گيرد.
وي افزود: با حمايت هايي كه دولت محترم انجام داده، قرار است تا دو سال آينده در 21 استان مراكز سازمان اسناد و كتابخانه ملي راه اندازي شود كه قطعاً حمايت هاي بيشتر دولت را مي طلبد.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي ارتقاء رتبه كتابخانه ملي به مكان چهارم دنيا را نويد داد و اضافه كرد: اگر منابع مالي براي تهيه و خريد كتاب و اسناد مورد نياز فراهم شود تا سه سال آينده و با رساندن حجم منابع به 13 ميليون، مي توانيم رتبه چهارم دنيا را بدست آوريم.
وي به فعاليت كميته ملي حافظه جهاني نيز اشاره كرد و گفت: 6 اثر مربوط به شهداي دوران قبل از انقلاب، انقلاب و دفاع مقدس به تازگي در كميته ملي حافظه جهاني به ثبت رسيده است.