"تالار رقمی" کتابخانه ملی فردا افتتاح می شود


تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۲/۱۷ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۷:۴۸:۳۳
طي مراسمي فردا(سه شنبه 19 ارديبهشت) تالار رقمي(ديجيتال) سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران افتتاح مي شود.
طي مراسمي فردا(سه شنبه 19 ارديبهشت) تالار رقمي(ديجيتال) سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران افتتاح مي شود.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا. همزمان با روز ملي اسناد و ميراث مكتوب و به منظور سرعت بخشيدن دسترسي مراجعان به منابع اطلاعاتي، تالار رقمي كتابخانه ملي راه اندازي شده است. در اين تالار، محتواهايي كه به دليل رعايت حق مولف قابليت ارائه در كتابخانه و اسناد رقمي(ديجيتال) را ندارند، در دسترس پژوهشگران قرار مي گيرد و به همين منظور ذخيره سازي محتواي منابع محدود شده است.
از امكانات تالار رقمي كتابخانه ملي، دسترسي به پايگاه هاي اطلاعاتي و همچنين بيش از 90 پيوند مفيد با تقسيم بندي براساس نوع منبع اطلاعاتي است كه براي افزايش سطح سواد اطلاعاتي كاربران و محققان فراهم شده است.
از ويژگي هاي ديگر تالار رقمي، استفاده از پايگاه هاي اشتراكي مانند پايگاه مجلات تخصصي، بانك نشريات و نمامتن نشريات است. همچنين پژوهشگران و كاربران مي توانند نيازهاي اطلاعاتي خود را از طريق پيوند "از ما بپرسيد" با كارشناسان مرجع مجازي در ميان بگذارند و پاسخ سوالات را از طريق گفتگوي همزمان(چت)، پست الكترونيك و پيامك دريافت نمايند.
تالار رقمي(ديجيتال) سازمان اسناد و كتابخانه ملي مانند تالارهاي تخصصي ديگر سازمان از ساعت 8 تا 22 و در نيمه دوم سال تا ساعت 21، براي اعضا در تالار فارابي قابل استفاده است.
گفتني است را ه اندازي تالار رقمي براي اجراي ماموريت سازمان اسناد و كتابخانه ملي در دسترسي به ميراث مستند كشور همواره مورد تاكيد دكتر صلاحي رئيس سازمان بوده است كه مشاركت صاحبان محتوا مي تواندبه غناي محتواي اين تالار منجر شود.