تجلیل از جانبازان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران

تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۴/۵ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۷:۳۶:۱۷
تجلیل از جانبازان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران
طي مراسمي، در سالروز ولادت حضرت اباالفضل (ع) باب الجوائج و روز جانباز از جانبازان سازمان اسناد و كتابخانه ملي، تجليل شد.
طي مراسمي، در سالروز ولادت حضرت اباالفضل (ع) باب الحوائج و روز جانباز از جانبازان سازمان اسناد و كتابخانه ملي، تجليل شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا. در اين مراسم دكتر صلاحي رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي، ضمن اشاره به حديثي از حضرت امام صادق (ع) درباره حضرت باب الحوائج (ع) كه ايشان را نافذالبصيره، داراي وفاي مثال زدني، مجاهد راه حق و داراي ايمان كامل دانسته بود، افزود:
بصيرت انسان ها را در مواقعي كه فتنه اي بوجود مي آيد مي بايست سنجيد. براي مثال ما مي بينيم كه در روز عاشورا افرادي در اردوگاه باطل حضور داشتند كه حتي جانباز راه حق بودند. نمونه مشهور آن شمربن ذي الجوشن است كه خود جانباز صفين است وليكن در روز عاشورا به دليل نداشتن بصيرت به جبهه باطل مي رود. كسي كه در كنار حضرت علي (ع) مي جنگيد طوري مي شود كه به روي سينه حضرت سيدالشهداء مي نشيند. اينجاست كه ما اهميت و بزرگي عمل حضرت اباالفضل (ع) را درك مي كنيم كه چگونه در حالي كه امان نامه براي ايشان آوردند، ايشان به مولا و ولي خويش پشت نكرد و تا آخر در ركاب حضرت سيد الشهداء (ع) باقي ماند و اين مسئله قطعا براي ما كه در دوره حساسي به سر مي بريم جاي بسي تامل و انديشه دارد.
صلاحي ادامه داد حصرت ابالفضل، باب الحوائج (ع)، نمونه كامل ولايت پذيري بودند و ايشان با وجود اينكه امكان ترك اردوگاه حق را داشتند با بصيرت والايي كه داشتند، اين كار را نكردند.
دكتر صلاحي در ادامه با تبريك روز جانباز به همكاران حاضر در اين جشن و جانبازان سازمان كه با خانواده هاي خويش حضور داشتند، افزود: اگر نگاهي بر جغرافياي تاريخي ايران بياندازيم و آن را مرور كنيم، خواهيم ديد كه در اين جغرافيا و در همه دوره ها متاسفانه بخشي از كشور در اثر نبود روحيه ايثار و جانبازي از دست رفته است. ولي خوشبختانه صرفا در همين دوره برپايي نظام مقدس جمهوري اسلامي است كه تغيير روحيه اي كه حضرت امام (ره)، در ملت با تأسي از قيام عاشورا و رشادت هاي حضرت اباالفضل (ع) به وجود آورد، باعث شد كه بتوانيم به خوبي از عهده دفاع از وطن خويش برآييم.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي، در ادامه ضمن ارج نهادن به تلاش هاي جانبازان دفاع مقدس افزود: اكنون شاهديم كه در برخي موارد جانبازان سرفراز كشور بيش از سي سال است كه در بستر جانبازي، تب و تاب و ناراحتي و عذاب به سر مي برند تا اين نظام سرپا باشد. اينها در واقع بخشي از وجود خويش را در مسير حق با خداوند متعال معامله كردند و چه معامله اي از اين عظيم تر.
صلاحي ادامه داد در حقيقت اين جانبازان گرانقدر امتحان خويش را همانند مولاي خويش حضرت اباالفضل (ع)، به نحو احسن پس دادند و همه ما مديون اين بزرگواران هستيم.
شايان ذكر است كه در اين مراسم، برخي از جانبازان سرافراز سازمان اسناد و كتابخانه ملي، به ذكر خاطراتي از چگونگي نائل شدن به درجه جانبازي پرداختند.