دیدار جمعی از هنرمندان و پژوهشگران بین المللی قرآن با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۵/۹ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۷:۲۶:۵۵
دیدار جمعی از هنرمندان و پژوهشگران بین المللی قرآن با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی
جمعي از هنرمندان و پژوهشگران بين المللي قرآن امروز سه شنبه 10 مرداد با دكتر اسحق صلاحي رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران ديدار و گفتگو كردند.
جمعي از هنرمندان و پژوهشگران بين المللي قرآن امروز سه شنبه 10 مرداد با دكتر اسحق صلاحي رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران ديدار و گفتگو كردند.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد وكتابخانه ملي ج.ا.ا. دكتر صلاحي ضمن خوش آمدگويي و تبريك حلول ماه مبارك رمضان گفت: به طور قطع آنچه كه در ايران مي بينيد و تاكنون ديده ايد، متفاوت از آن چيزي است كه در رسانه ها منعكس مي شود. به جز اتباع برخي كشورها، تلقي برخي از شما حتي بر اين است كه ما ايرانيان مسلمان، قرآني غير از آنچه در ميان اهل سنت وجود دارد، داريم و چه بسا قبله اي غير از كعبه.
وي ادامه داد: آنچه امروز در نمايشگاه بين المللي قرآن كريم وجود دارد همان قرآني است كه بر رسول اكرم حضرت محمد (ص) نازل شده است.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي با تاكيد بر محورهاي وحدت بخش مسلمانان افزود: امروز بايد بيش از هر زماني به جاي محورهاي اختلافي به مسائل وحدت بخش فكر كنيم و اين خواسته دشمنان است كه هيچ گاه مسلمانان در اشتراكات ديني و فرهنگي خود به اتحاد نرسند.
وي ادامه داد: خداي يگانه، قرآن كريم، كعبه، قيامت و پيامبر گرامي اسلام مباحثي هستند كه همه ما به آنها اعتقاد داريم و اين وجوه مشترك مي تواند باعث نجات بشريت باشد.
دكتر صلاحي هنرمندان و دانشمندان علوم قرآني را فرماندهان جنگ نرم دانست و افزود: امروز جهان غرب ارزش هاي مسلمانان را هدف قرار داده است و آنچه كه باعث حيات مجدد و ابراز وجود مسلمانان شده است، گزاره هاي ديني آنان و توجه به آن در بيداري اسلامي است.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي، دو محور رهبري حضرت امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري( حفظه الله) و هم چنين ارزش ها و محتواي ديني را كه همانا بازگشت به قرآن و سنت رسول اكرم است،عواملي مهم براي رويارويي با دشمنان ايران دانست و ادامه داد: انقلاب اسلامي و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران با اين دو محور اصلي در برابر تمام مشكلات و تهديدها مقاومت كرده است و اميدواريم تمدن اسلامي بار ديگر در اقصي نقاط جهان با اتحاد ملت هاي مسلمان شكل بگيرد.
وي با اشاره به سازمان اسناد و كتابخانه ملي به عنوان كانون فرهنگي جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت: شما مي توانيد به عنوان عضو افتخاري سازمان از منابع مختلف كتابخانه ملي بهره مند شويد و به طور قطع مي توانيد همانند هنرمندان گذشته، با كتابت و تهذيب قرآن هاي نفيس به خلق و ارائه آثار نفيس بپردازيد و آثار شما بوسيله نسل هاي بعد مورد استفاده قرار گيرد.
در ادامه اين ديدار دكتر صلاحي به پرسش هاي مطرح شده از سوي هنرمندان و پژوهشگران خارجي پاسخ داد. گفتني است در اين ديدار خطاطان، نقاشان، تهذيب كاران و پژوهشگران علوم قرآني از كشورهاي بنگلادش، پاكستان، هندوستان، سوريه، فرانسه، تركيه، فيليپين، لبنان، غنا، تاتارستان و فلسطين حضور داشتند و از بخش هاي مختلف كتابخانه ملي نيز بازديد كردند.