اعلام آمادگی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای تاسیس شعبه کتابخانه ملی در یاسوج


تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۵/۱۳ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۷:۲۵:۳۶
اعلام آمادگی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای تاسیس شعبه کتابخانه ملی در یاسوج
احمد نيكزاد، استاندار كهگيلويه و بويراحمد در مذاكرات خود با دكتر اسحق صلاحي رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي كه امروز شنبه (14 مرداد 1391) برگزار شد، آمادگي خويش را مبني بر تأسيس شعبه سازمان در شهرستان ياسوج، مركز استان كهگيلويه و بويراحمد اعلام كرد.
احمد نيكزاد، استاندار كهگيلويه و بويراحمد در مذاكرات خود با دكتر اسحق صلاحي رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي كه امروز شنبه (14 مرداد 1391) برگزار شد، آمادگي خويش را مبني بر تأسيس شعبه سازمان در شهرستان ياسوج، مركز استان كهگيلويه و بويراحمد اعلام كرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا. در اين ديدار دكتر اسحق صلاحي، رئيس سازمان، ضمن استقبال از اين طرح، ابراز اميدواري كرد تا با فراهم آمدن شرايط مورد نظر، فرايند ساخت و تجهيز مركز اسناد و كتابخانه ملي در شهرستان ياسوج به انجام برسد تا هموطنان در استان كهگيلويه و بويراحمد نيز بتوانند دسترسي مناسبي به منابع اطلاعاتي مورد نياز خويش داشته باشند.
دكتر صلاحي در سخناني، نگهداري كتاب ها، اسناد و ميراث تاريخي در هر استان را حق طبيعي آن استان دانست و اعلام آمادگي كرد تا در زمينه تجهيز ساختمان و آموزش نيروي انساني، از طرف سازمان اسناد و كتابخانه ملي، مساعدت هاي لازم صورت پذيرد.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي همچنين با ذكر مثال هايي از استان هايي كه تاكنون از كمك هاي فني و آموزشي سازمان برخوردار بودند تصريح كرد: استان كهگيلويه و بوير احمد در سال جاري، سومين استاني است كه تمايل خود را براي تاسيس مركز اسناد و كتابخانه ملي اعلام كرده و بحمدالله اگر با همين سرعت پيش برويم تا سال آينده همه استان ها از نعمت داشتن مركز اسناد و كتابخانه ملي برخوردار خواهند بود.
دكتر صلاحي همچنين با يادآوري اهميت جمع آوري اسناد و كتاب هاي نفيس در شهرستان ها گفت: اكنون بسياري از آثار نفيس و ارزشمند در دست مردم هست كه مي بايست به صورت استاندارد و در محيط مناسب نگهداري شود كه متاسفانه اينگونه نيست. همچنين مطمئن هستيم كه اسناد بسياري از گذشته ها  در زمينه مكاتبات اداري عشاير و اسناد مربوط به علماي استان وجود دارد كه براي پژوهشگران ارزش بسياري دارد و قطعا بايد از آنها در محيطي مناسب نگهداري كرد و يا دست كم آنها را داراي شناسنامه كرد و اين كار تنها از طريق تأسيس مركز اسناد و كتابخانه ملي در مراكز استان ها ميسر خواهد بود.
در اين مذاكره، مهندس احمد نيكزاد، استاندار كهگيلويه و بويراحمد نيز با اشاره به اهميت وجود يك مركز سازمان اسناد و كتابخانه ملي دراين استان افزود: در حال حاضر متاسفانه برخي موانع در راه تامين بودجه براي تاسيس اين مركز وجود دارد. ولي ما برخي مكان هاي مناسب را در بهترين نقاط شهر براي تاسيس شعبه سازمان اسناد و كتابخانه ملي در نظر گرفته ايم و اميدواريم در زمينه هاي فني و تخصصي مساعدت لازم به ما بشود.
استاندار كهگيلويه و بوير احمد همچنين در پايان اين ديدار آرزو كرد كه اين مركز هرچه سريعتر آغاز به كار كند و به مرور زمان براي بهره برداري مناسب، تجهيز و آماده شود.
لازم به ذكر است در اين ديدار پيش نويس تفاهم نامه تاسيس شعبه سازمان اسناد و كتابخانه ملي در مركز استان كهگيلويه و بوير احمد در اختيار مهندس نيكزاد قرار گرفت تا پس از بررسي هاي لازم به امضاء دوطرف برسد.