دیدار دکتر صلاحی با رئیس آرشیو و کتابخانه ملی بلاروس


تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۶/۱۴ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۷:۱۱:۵۹
دیدار دکتر صلاحی با رئیس آرشیو و کتابخانه ملی بلاروس
دكتر صلاحي امروز چهارشنبه (15/6/1391) با رئيس آرشيو و كتابخانه ملي جمهوري بلاروس ديدار كرد.
دكتر صلاحي امروز چهارشنبه (15/6/1391) با رئيس آرشيو و كتابخانه ملي جمهوري بلاروس ديدار كرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران، رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي كه به دعوت همتاي خود به مينسك پايتخت جمهوري بلاروس (روسيه سفيد) سفر كرده در ديدار با رئيس آرشيو و كتابخانه ملي آن كشور ضمن برشمردن زمينه هاي گسترده كاري، بر گسترش همكاري هاي في مابين نيز تأكيد كرد.
در اين ديدار دكتر صلاحي پتانسيل دوطرف براي انجام فعاليت هاي مشترك تخصصي در زمينه هاي علوم كتابخانه اي و آرشيوي يادآور شد و از همتاي بلاروسي خود نيز خواست تا در اين عرصه، زمينه هاي مساعدي را فرآهم آورد.
رامان متولسكي، رئيس كتابخانه ملي جمهوري بلاروس كه در سال 1386 ديداري از سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران داشت نيز با برشمردن ديدگاه هاي مشترك دو كشور در زمينه هاي مهم بين المللي، ابراز اميدواري كرد تا ديدگاه هاي دو كشور در عرصه فرهنگي به ويژه در زمينه هاي علوم كتابداري و آرشيوي نيز نزديك و هماهنگ شود.
گفتني است دكتر صلاحي پيش از ديدار با رئيس آرشيو و كتابخانه ملي كشور بلاروس، با حضور در دانشگاه ملي بلاروس براي اساتيد و دانشجويان اين دانشگاه در زمينه فعاليت ها، دست آوردها و ظرفيت هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران سخنراني كرد و آمادگي سازمان را براي اجراي همكاري هاي فني و تخصصي، در عرصه آموزش و ترميم نسخ خطي و حيطه هاي مرتبط اعلام كرد. همچنين در اين ديدار صلاحي توضيح مبسوطي در زمينه قدمت تاريخي و پيشينه فرهنگي ايران ارائه كرد كه اين سخنان با توجه و استقبال حاضرين همراه بود.
شايان ذكر است ديدار با سفير ايران در كشور بلاروس از جمله برنامه اي بعدي دكتر صلاحي و هيأت همراه است كه در خبرهاي آتي به آن پرداخته مي شود.