بیانیه سازمان اسناد و کتابخانه ملی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس


تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۶/۳۱ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۷:۸:۴۹
بیانیه سازمان اسناد و کتابخانه ملی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
بار دگر زمان يادآوري روزهايي رسيد كه به حق در قله تاريخ ايثار و جانفشاني ها در اين مرزو بوم مي نشيند.

فَمَنِ اعْتَدى عَلَيْكُمْ فَاعْتَدُوا عَلَيْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدى عَلَيْكُمْ وَ اتَّقُوا اللَّهَ وَ اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقِين

بار دگر زمان يادآوري روزهايي رسيد كه به حق در قله تاريخ ايثار و جانفشاني ها در اين مرزو بوم مي نشيند.
آري! روزها و سال هايي كه براي بيان خوبي ها و بركاتش نه فقط يك هفته كه ماه ها و شايد سال ها لازم باشد.
دفاع مقدس، تابلوي تمام نماي عشق و ايثار ملت بزرگ ايران و نمادي گويا از جلوه‌هاي غرورآفرين و افتخارآميزي است كه استقامت و پايداري دلير مردان ايران را در برابر تجاوز ناجوانمردانه نيروهاي بعثي به زيبايي به نمايش درآورده است . دفاع مقدس تابلويي است كه قدرت سلاح ايمان را دركارزار نبرد با استكبار جهاني در مقابل چشمان حيرت‌زده جهانيان به نمايش گذاشت و با صبر و ايمان و توكل فرزندان برومند خميني كبير بر خداوند سبحان ، همراه با عزم و اراده پولادين و روحيه شهادت طلبي جوانان عاشق شهادت ، تمامي معادلات در عرصة نظامي و استراتژيك را بر‌هم‌زده و دشمن تا دندان مسلح را سر جاي خود نشاند و از عزم و رزم خود،گنجينه‌اي عظيم ساخت تا نگاه تمام آزادي‌خواهان را به فضايل گرانبهاي انساني، همچون پايمردي و رشادت دليرانه در حفظ اصول و ارزش‌هاي انساني ـ اسلامي و خودباوري عزتمند و توكل‌مدار، معطوف دارد و پويندگان راه حقيقت را بار دگر از قدرت و تأثير شگرف روح ايمان و ايثار و شهادت در دفع تجاوز و تحكيم پايه‌ها و بنيادهاي الهي ،آگاه سازد.
دفاع‌ مقدس،‌ مجموعه‌اي‌ سترگ از برجسته‌ترين‌ افتخارات‌ ملت‌ ايران‌ است كه درس عزت و شرافت را براي جهانيان تكرار كرد و به همه بشريت آموخت كه براي حفظ شرافت و غيرت ملي وعزت ديني، بايستي با پايداري و مقاومت مقدس در برابر تهاجم دشمنان اسلام ايستادگي كرد. ايستادگي درسي است كه قالب نمي پذيرد و البته زمان بردار هم نيست. آنجا كه مي خوانيم: " كل يوم عاشورا و كل ارض كربلا" پس مقاوت هست تا وقتي كه دشمن هست. دشمن هست تا وقتي كه پايبندي به آرمان ها هست و تا حق و باطل هست. آرمان هايي كه ريشه در دينداري و آزاديخواهي اين ملت تاريخ ساز دارد. ريشه اي مستحكم و عميق كه با جان و قلب ما عجين شده است. اكنون كه دشمن در هيبتي ديگر جلوه نمايي مي كند و مي داند كه توان ايستادگي در برابر اراده سترگ غيورمردان ايراني را در عرصه توپ و تانك و مسلسل ندارد با تاكتيكي ديگر و همچون ماري خوش خط و خال در تلاش نفوذ و رخنه است. امزوز بدون شك روز جنگ نرم است و ما بايد هوشيار تر از گذشته باشيم. امروز جانفشاني ها در عرصه فرهنگ است و قطع به يقين براي پيروزي در اين جبهه روش ما و الگوي ما بايد برگرفته از ايمان و صداقتي باشد كه رزمندگان غيور هشت سال دفاع مقدس را سرافراز و پيروز كرد و راهشان را همچون راه حسين (ع) جاودانه.
ما كاركنان سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران، به عنوان كاركنان يكي از قطب هاي فرهنگي كشور، عهدي دگر با آرمان هاي شهدا و ايثارگران مي بنديم. ما خود را سربازان مطيع رهبر فرزانه و آگاه انقلاب مي دانيم كه به حق درباره جنگ نرم بيم داد و لزوم حفظ هوشياري را در اين برهه حساس گوشزد كرد. ما مي دانيم كه بايد ادامه دهنده راه رزمندگان دفاع مقدس هشت ساله باشيم چرا كه جنگ را نه تنها پايان يافته نمي دانيم، بلكه ابعاد و پيچيدگي هاي آن را بيشتر از گذشته مي دانيم. پس ما آماده ايم و فان حزب الله هم الغالبون.
 
روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران