معاون وزیر ارشاد: کتابخانه ملی جزء مفاخر ایران است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۱۱/۷ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۶:۲۷:۴۴
معاون وزیر ارشاد: کتابخانه ملی جزء مفاخر ایران است
دكتر علي اسماعيلي، معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، ضمن ديدار از كتابخانه ملي، با دكتر صلاحي ديدار كرد.
دكتر علي اسماعيلي، معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، ضمن ديدار از كتابخانه ملي، با دكتر صلاحي ديدار كرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران در اين ديدار ابتدا دكتر صلاحي، ضمن خوش آمد گويي به دكتر اسماعيلي و همراهان وي، ابراز اميدواري كرد تا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و سازمان اسناد و كتابخانه ملي، همكاري هاي بين خود را افزايش داده و در جهت هم افزايي توان خود حركت كنند.
رئيس سازمان اساد و كتابخانه ملي در ادامه با توضيح ساختار اداره اين سازمان به صورت هيأت امنايي تصريح كرد: در ميان كتابخانه هاي ملي جهان، اين سازمان به دليل اينكه به صورت مستقيم زيرنظر رياست جمهوري فعاليت مي كند يك استثناء است.
وي خاطرنشان كرد: مهمانان خارجي بسياري از جامعه المصطفي، وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي مهمان ما هستند و همگي اذعان دارند كه كتابخانه ملي از عظمت و جاذبه بسياري برخوردار است.
دكتر صلاحي در ادامه با يادآوري خدمات مهم سازمان اسناد و كتابخانه ملي، در حيطه علمي گفت:بخشي از فعاليت هاي ما فعاليت هاي حاكميتي است و منحصرا در اختيار كتابخانه ملي است. خدماتي نظير فيپا، شابكا و شاپا از جمله اين خدمات است. ولي بنا بر مصوبه ها و برنامه ريزي هايي كه صورت گرفته است، قرار است سازمان اسناد و كتابخانه ملي، به عنوان هاب دانش كشور لحاظ شود و در واقع توليد علم و دانش و انجام پژوهش، به عنوان مهم ترين وظيفه اين سازمان تلقي مي شود. دكتر صلاحي در پايان با اشاره به توانايي ها و ظرفيت هاي دو طرف، خواستار گسترش همكاري ها در قالب تفاهم نامه اي جديد شد.
در ادامه اين ديدار دكتر اسماعيلي ضمن تقدير از ميزباني سازمان اسناد و كتابخانه ملي از وي و همراهان، ضمن تأييد صحبت هاي دكتر صلاحي در زمينه توليد علم متذكر شد: همانطور كه مقام معظم رهبري مثال جالبي زدند و فرمودند آموزش بدون پژوهش مانند چاه بدون جوشش آب است، از مكان بزرگي نظير كتابخانه ملي كه منابع بسياري در خود جاي داده نيز انتظار مي رود در روند توليد علم پيشگام باشد و به نظر من كتابخانه ملي جزء مفاخر ايران است.
معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد: فرهنگ كتاب و كتاب خواني تعطيل بردار نيست و وقتي مي شنويم كتابخانه ملي در طول سال فقط سه روز تعطيل است، پي به رسالت بزرگ اين سازمان مي بريم.
اسماعيلي با اشاره به پيشنهاد دكتر صلاحي درزمينه گسترش همكاري ها افزود: معاونت فرهنگي در واقع متولي بخش بزرگ فرهنگ كشور به ويژه در عرصه كتاب است. وي خاطرنشان كرد: به قول رهبر معظم انقلاب، در عرصه فرهنگ هر چه كار شود آن هم به صورت موازي باز هم كم است و ما و سازمان اسناد و كتابخانه ملي نيز مي بايست اين فرمايش را سرلوحه كار خود قرار دهيم.
در ادامه اين ديدار مديران كل معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و سازمان اسناد و كتابخانه ملي، به بررسي تخصصي راهكارهاي گسترش همكاري هاي في مابين پرداختند و پيش نويس تفاهم نامه اي را تهيه كردند.
اضافه مي شود مهمانان سازمان اسناد و كتابخانه ملي، در اين ديدار از بخش هاي مختلف سازمان نيز بازديد به عمل اوردند.