دکتر صلاحی و جمعی از مدیران سازمان اسناد و کتابخانه ملی از رادیو قرآن بازدید کردند


تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۱۲/۶ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۶:۱۸:۵۴
دکتر صلاحی و جمعی از مدیران سازمان اسناد و کتابخانه ملی از رادیو قرآن بازدید کردند
دكتر صلاحي و جمعي از معاونان و مسئولان سازمان اسناد و كتابخانه ملي، صبح امروز دوشنبه هفتم اسفند 1391 از راديو قرآن بازديد به عمل آوردند.
دكتر صلاحي و جمعي از معاونان و مسئولان سازمان اسناد و كتابخانه ملي، صبح امروز دوشنبه هفتم اسفند 1391 از راديو قرآن بازديد به عمل آوردند.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران در اين ديدار ابتدا دكتر محمد زاده، مدير راديو قرآن با ابراز خوشوقتي از حضور مديران سازمان در راديو قرآن و خوش آمدگويي به مهمانان، به تشريح عملكرد اين راديو، از زمان تأسيس در 30 سال گذشته تاكنون پرداخت و گزارشي را در زمينه هاي ستادي، نيروي انساني، بخش هاي مختلف تخصصي و فناوري هاي مورد استفاده در راديو قرآن ارائه كرد.
سپس رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي نيز با تشكر از فعاليت مطلوب راديو قرآن و نقش مهم اين راديو در ترويج فرهنگ قرآني گفت: راديو قرآن يكي از رسانه هاي پرمخاطب است كه مي تواند از اين پتانسيل به نحو احسن استفاده كرده و به نشر معرف ديني و قرآني بپردازد. دكتر صلاحي يادآور شد: در زمينه برنامه سازي قرآني بايد دو نكته را در نظر داشت؛ اول اينكه امروز دشمنان ما آگاهانه تلاش كرده اند در برخي از نقاط مشترك ديني ميان مسلمانان كه قرآن نيز جزء آن هست، خدشه وارد كنند و براي مثال اين طور القاء مي كنند كه ميان قرآن اهل سنت و شيعيان تفاوت وجود دارد. در صورتي كه همه مي دانيم قرآن يكي است و اين حرف ها صرفاً به جهت ايجاد تفرقه ميان مسلمين است. راديو قرآن در اين ميان مي تواند با پخش برنامه ها و تلاوت هاي قرآني جلوي اين تفرقه را بگيرد.
قرآن بايد بخشي از زندگي مردم شود
دكتر صلاحي در ادامه يادآور شد: امروز مشكل اصلي ما اين است كه از قرآن زياد حرف مي شنويم ولي اينكه بخواهيم قرآن را وارد زندگي كنيم و چگونگي ورود آن به عرصه زندگي مهم است كه خيلي خوب كار نكرده ايم.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي تصريح كرد: متاسفانه در زندگي شخصي و در كاركردهاي فردي و جمعي، چنان كه شايسته است از قرآن الگو نگرفته ايم و اگر فطرت ما بيدار باشد، قطعاً به سوي قرآن مي رويم و اين مسئله براي همه مردم جهان مصداق دارد و فقط براي مسلمانان نيست.
دكتر صلاحي در ادامه با يادآوري وظايف راديو قرآن تأكيد كرد: يكي از وظايف مهم و ذاتي اين راديو بايد دواندن روح قرآن در زندگي مردم باشد و در اين زمينه عليرغم اينكه تقدس قرآن را بايد در نظر گرفت اما نبايد طوري پيش رفت كه اين تقدس مانع از تحليل و تفسير قرآن در زمينه مسائل امروزي جامعه شود.
وي در ادامه با بيان زمينه هاي مشترك همكاري ميان سازمان اسناد و كتابخانه ملي و راديو قرآن، ابراز اميدواري كرد كه اين همكاري ها بيش از پيش گسترش يابد.
مصاحبه دكتر صلاحي با راديو قرآن
دكتر صلاحي در ادامه بازديد از بخش هاي مختلف راديو قران با حضور در استوديو ضبط تلاوت هاي قرآني، در يك برنامه توليدي با اين راديو به گفت و گو پرداخت.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي در پاسخ به سوألي در زمينه همكاري هاي كتابخانه ملي و راديو قرآن ابراز داشت: سازمان اسناد و كتابخانه ملي با دارا بودن منابع غني و فراوان در زمينه قرآن فرصت مناسبي را براي پژوهشگران قرآني اين راديو فراهم مي كند و كارشناسان راديو قرآن با حضور در كتابخانه ملي مي توانند از انواع منابع اطلاعاتي نظير كتاب، پايان نامه، نسخ خطي، تفاسير و قرآن هاي نفيس استفاده كنند تا برنامه هاي مستندي بسازند. همچنين براي تبليغ محتواي اين راديو نيز با توجه به حضور مهمانان خارجي و ارتباطي كه سازمان با نهادهاي بين المللي اسلامي دارد، مي توان اين راديو را براي مهمانان خارجي مسلمان تبليغ كرد و برنامه هاي آن را شرح داد.
خاطرنشان مي شود طي اين ديدار يك تفاهم نامه همكاري ميان سازمان اسناد و كتابخانه ملي به امضاء رسيد كه در بخش ديگر اطلاع رساني خواهد شد.
اضافه مي شود در ادامه اين ديدار كه در پاسخ ديدار مديران راديو قرآن از سازمان اسناد و كتابخانه ملي در چند ماه گذشته انجام شد، دكتر صلاحي و هيأت همراه از بخش هاي مختلف راديو قران نظير استوديو ضبط تلاوت قرآن و بخش نرم افزارهاي گروه كه در آن مختصات قرائت هاي مختلف، اطلاع رساني شده است و از طريق سايت راديو قران در دسترس است، بازديد كردند.