در سال حماسه اقتصادی، نقش کتابخانه ملی تولید ثروت از علم و دانش است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱/۱۶ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۶:۱۲:۴۹
در سال حماسه اقتصادی، نقش کتابخانه ملی تولید ثروت از علم و دانش است
دكتر اسحق صلاحي رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي در مراسم ديدار نوروزي با كاركنان سازمان كه امروز شنبه 17 فروردين ماه در سالن همايش هاي سازمان برگزار شد، با اشاره به اقتصاد سازبودن فرهنگ گفت: در سال حماسه اقتصادي بايد به دنبال توليد ثروت از ناحيه علم و دانش و كاربرد صحيح آن باشيم و نقش سازمان و اسناد و كتابخانه ملي همين است.
دكتر اسحق صلاحي رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي در مراسم ديدار نوروزي با كاركنان سازمان كه امروز شنبه 17 فروردين ماه در سالن همايش هاي سازمان برگزار شد، با اشاره به اقتصادسازبودن فرهنگ گفت: در سال حماسه اقتصادي بايد به دنبال توليد ثروت از ناحيه علم و دانش و كاربرد صحيح آن باشيم و نقش سازمان و اسناد و كتابخانه ملي همين است.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران، دكتر صلاحي با تبريك سال جديد شمسي به كاركنان، گفت: به عنوان عضو كوچك سازمان، از تلاش هاي صادقانه يكسال گذشته همكاران تشكر مي كنم كه منجر به نتايج ارزشمندي شد. اميدوارم سال جديد نيز سال پر خير و بركتي براي همه باشد و به عنوان اعضاي خانواده سازماني تلاش مستمري براي تحقق اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي انجام دهيم.
وي به آغاز دهه دوم فاطميه اشاره كرد و افزود: به روايت شيعه 95 روز بعد از رحلت رسول اكرم (ص) ايشان به شهادت رسيدند، حق اين است كه براي ائمه عليهماالسلام محزون باشيم، خصوصاً ام ابيها. ائمه معصومين قرآن ناطق هستند و قرآن صامت كه كتاب آسماني است و ام الكتاب همه ما حضرت فاطمه زهرا(س) است.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي در ادامه با اشاره به فضايل صديقه طاهره و آفرينش خلقت به خاطر وجود مبارك ايشان گفت: در حديث مشهوري، امام صادق (ع) فرمودند، ما حجت خدا هستيم و فاطمه حجت همه ماست. تمام خلقت با وجود ايشان هستي گرفته و در صورت نبود ايشان، خلقت آسمان ها و زمين ممكن نبود. پيامبر مكرم اسلام حضرت محمد (ص) نيز در فضيلت حضرت زهرا(س) است كه فرمودند كسي كه سبب خوشحالي فاطمه را فراهم كند، خداوند را خوشنود كرده و كسي كه او را بيازارد، خداوند را آزرده است. اميدوارم همه از محبان و شيعيان واقعي حضرت علي (ع) و فاطمه زهرا(س) باشيم.
دكتر صلاحي در ادامه با اشاره به شعار امسال مقام معظم رهبري با عنوان حماسه سياسي و حماسه اقتصادي به تبيين آن پرداخت و افزود: ما به عنوان يك ايراني متعهد به نظام و ولايت مدار بايد گام هاي عملي در اين خصوص برداريم.
وي در تبيين حماسه سياسي گفت: اولين اقدام اساسي در اين خصوص، انتخابات خرداد ماه سال جاري است كه رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا برگزار و گام هاي عملي براي تحقق مردم سالاري ديني و دموكراسي ديني برداشته مي شود.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي به انتخابات رياست جمهوري به عنوان انتخاباتي مهم و اساسي ياد كرد و بيان داشت: دشمنان، حساب ويژه اي روي انتخابات كردند و برنامه ريزي كردند تا اين اتفاق اصلاً نيفتد و حداقل اينكه به درستي اتفاق نيفتد، فتنه 88 را از ياد نبرديم كه در داخل و خارج از كشور قصد داشتند فعاليت هاي مشابهي كه در كشورهاي استقلال يافته با عنوان انقلاب مخملي انجام دادند، در ايران به راه بيندازند كه حضور آگاهانه مردم در كنار رهبري موجب شد تا خواسته شوم آنان تحقق پيدا نكند.
وي افزود: حماسه سياسي، هيجان، شور و شعور سياسي مي خواهد تا حماسه ديگري را در خرداد 92 رقم بزنيم.
دكتر صلاحي درتبيين حماسه اقتصادي، اقتصاد مدنظر نظام اسلامي را متفاوت از اقتصاد مورد نظر دشمن دانست و گفت: ما كار مي كنيم تا زندگي كنيم و حيات داشته باشيم و زندگي و موت ما خوب باشد. انتخاب راه درست، تبعيت از ولايت و تحقق اهداف نظام سبب ماندگاري ما مي شود و اگر كسي هم ما را نشناسد، در محضر الهي بايد پاسخگو باشيم.
وي در بخشي ديگر از سخنان خود با ارائه گزارشي از فعاليت هاي سازمان در سال 91 اظهار داشت: تالارهاي عمومي در روزهاي دوم و سوم فروردين از ازدحام جمعيت برخوردار بود و تالارهاي تخصصي نيز تعداد قابل توجهي از پژوهشگران را به خود ديد، خوشحاليم كه در جامعه اي هستيم كه علم براي مردمان آن ارزش دارد.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي با بيان اينكه بايد تالارهاي كتابخانه ملي از حالت قرائت خانه خارج شود، افزود: دانشجوي فوق ليسانس براي عضويت، شرط جديدي است كه براي تخصصي شدن خدمات گذاشته شده و بايد به دنبال توليد علم برويم.
در پايان اين مراسم دكتر صلاحي به پرسش هاي كاركنان پاسخ گفت و ساماندهي مسكن، معيشت و امور رفاهي كاركنان را از اولويت هاي مربوط به كاركنان در سال جديد عنوان كرد.