رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی فرا رسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت


تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۵/۱۵ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۵:۴۱:۱۱
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی فرا رسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت
سلام بر تو اي بزرگ ترين ماه خدا و اي عيد دوستان خدا .سلام بر تو كه پيش از آمدن در آرزوي تو بوديم و پيش از رفتن از انديشه فراقت محزونيم.
متن پيام رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي بدين شرح است:

بيا كه ترك فلك خوان روزه غارت كرد      هلال عيد به دور قدح اشارت كرد

ثواب روزه و حج قبول آن كس برد كه      خاك ميكده ي عشق را زيارت كرد
سلام بر تو اي بزرگ ترين ماه خدا و اي عيد دوستان خدا .سلام بر تو كه پيش از آمدن در آرزوي تو بوديم و پيش از رفتن از انديشه فراقت محزونيم. سلام بر تو كه ديروز چه سخت به تو دل بسته بوديم و فردا چه بسيار به سوي تو مشتاق .
خدايا به ما توفيق ده تا از كساني باشيم كه حاصل دسترنج يك ماهه خود را در رمضان، از اين به بعد هم حفظ كنيم.
با آرزوي قبولي طاعات و عبادات شما همكاران صديق و خدوم سازمان اسناد و كتابخانه ملي، در ماه مبارك و مقدس رمضان ، ماه تزكيه ي روح و تهذيب نفس و تنوير قلوب.
اميدوارم لحظات ارزشمند تفكر و تعمق در ماه رمضان، فرصتي را برايمان فراهم آورده باشد تا روح‌مان را صيقل دهيم و به ارزش‌هاي والاي انسانيت نزديك‌تر شويم.
فرا رسيدن عيد فطر، روز چيدن ميوه هاي شاداب استجابت بر شما مبارك باد. از اينكه در اين ماه توفيق تهذيب نفس و انديشه برايمان حاصل شد، مسروريم. از همكاران گرامي نيز به پاس مشاركت سازنده در اين ماه پر بركت و مراعات ظواهر اسلامي سپاسگزارم. وداع با اين ماه عزيز هر چند سخت است اما حلول عيد پاكي و طهارت، عيد فطر، دشواري تحمل يك سال دوري از ماه صيام را شايد قدري آسان كند. عيدتان مبارك باد. انشاالله از ماه رمضان استفاده و بهره مندي لازم را برده باشيم تا خداوند كريم از ما خشنود باشد. آرزوي اينجانب براي شما بزرگواران حفظ قداست و پاكي حاصل شده در اين ماه و تسري آن به محيط سازماني و حرفه اي خويش است و اميدوارم در اين ماه بنده نيز چنين توفيقي را به دست آورم.
باشد كه انشاالله همگي مورد عنايت و غفران الهي واقع شويم و طاعات و عباداتمان مورد قبول ذات بي همتايش قرار گيرد. انشاالله.
اسحق صلاحي
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران