پیام تسلیت رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی به مناسبت درگذشت شادروان حبیب الله عسگراولادی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۸/۱۳ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۵:۱۶:۶
پیام تسلیت رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی به مناسبت درگذشت شادروان حبیب الله عسگراولادی
خبر درگذشت شادروان حبيب الله عسگراولادي، يار ديرين انقلاب اسلامي و دبيركل جبهه پيروان خط امام و رهبري و مجاهدي خستگي ناپذير و دلسوز كه از تبار آزادگي و مبارزه راستين بود مايه حزن و تأسف فراوان گشت.
انالله وانااليه راجعون
خبر درگذشت شادروان حبيب الله عسگراولادي، يار ديرين انقلاب اسلامي و دبيركل جبهه پيروان خط امام و رهبري و مجاهدي خستگي ناپذير و دلسوز كه از تبار آزادگي و مبارزه راستين بود مايه حزن و تأسف فراوان گشت. بي گمان روح آن پيشكسوت انقلاب اسلامي كه حضرت امام به حق در وصفش فرمودند: «من او را مرد بسيار صالح و بسيار فداكار مي دانم» در جوار ارواح طيبه و مطهر شهداي انقلاب و به ويژه شهداي گرانقدر جمعيت مؤتلفه انقلاب اسلامي و بزرگاني همچون حاج مهدي عراقي و شهيد محمد بخارايي آرام گرفته است و در تنعم ناشي از رحمت واسعه الهي حضوري شيرين ظهور و جاودان دارد. مرحوم حبيب الله عسگراولادي در تمام ايام شكل گيري مبارزات مردمي درانقلاب اسلامي ايران و در نهضت پايدار حضرت امام خميني (ره)، به ويژه در مراكز مهمي همچون بازار تهران، نقش بي بديل و بزرگي بر عهده داشت و در اين مسير خطير و سرنوشت ساز سال ها هجر نزديكان و سياه چاله هاي رژيم ستمشاهي را تحمل كرد.
سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران درگذشت آن مرد خستگي ناپذير را كه مقارن با ايام محرم الحرام شد، خدمت خاندان معززو گرامي ايشان تسليت و تعزيت مي گويد و به روح اين مجاهد نستوه درود مي فرستد.

اسحق صلاحي
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي
جمهوري اسلامي ايران