برنامه های هفته کتاب در کتابخانه ملی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۸/۱۸ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۲:۶:۳۸
برنامه های هفته کتاب در کتابخانه ملی
کتابخانه ملی در هفته بزرگداشت کتاب و کتابخوانی برنامه های متنوعی را تدارک دیده است.
کتابخانه ملی در هفته بزرگداشت کتاب و کتابخوانی برنامه های متنوعی را تدارک دیده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، امین عارف نیا مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی با تشریح برنامه های هفته کتاب در کتابخانه ملی گفت: همزمان با آغاز هفته کتاب و کتابخوانی، مراسم بزرگداشت کتاب، بعدازظهر روز شنبه ۲۳ آبان ماه با حضور شخصیت های فرهنگی برگزار خواهد شد.
وی از سیدرضا صالحی امیری، رئيس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، احمد مسجد جامعي و حجت الاسلام نقویان به عنوان سخنرانان این مراسم نام برد و افزود: در این مراسم از اهداگران نسخ خطی و نادر و کتابداران نمونه سازمان و نیز ناشران و سازمان هایی که در امر واسپاری منابع با کتابخانه ملی همکاری شایسته ای داشته اند، تقدیر به عمل می آید.
به گفته عارف نیا یادبود هفتمین روز فقدان مادر کتابداری نوین ایران، زنده یاد پوری سلطانی هم از دیگر بخش های این مراسم خواهد بود.
مشاور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در ادامه گفت: نمایشگاه هایی با موضوع کتاب و معرفی کتابخانه های ملی و بزرگ جهان و منابع اهدایی و خریداری شده در یک سال اخیر در هفته کتاب در محل کتابخانه ملی برپاست ضمن اینکه نمایشگاه های مجازی هم روی وبسایت سازمان در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.
عارف نیا از برگزاری چند کارگاه تخصصی هم در روزهای هفته کتاب خبر داد و گفت: علاوه بر کارگاه ها، اندیشگاه فرهنگی سازمان هم در هفته کتاب در کنار برنامه های هفتگی خود، نشست هایی مرتبط با هفته کتاب و رونمایی از چند اثر تازه انتشار یافته را هم مدنظر دارد که از این میان می توان به رونمایی از کتاب دیوان حکیم سنایی: مقدمه و تصحیح بر اساس نمایه های ۴۸ گانه اثر محمدرضا برزگر خالقی اشاره کرد.
عارف نیا در پایان گفت: در روز کتاب و کتابخوانی عضویت در کتابخانه ملی رایگان خواهد بود و مراجعین واجد شرایط عضویت در این روز می توانند رایگان عضو کتابخانه ملی شوند.