درباره

محققان و پژوهشگران گرامی عضو كتابخانه ملی

با تكمیل نمودن فرم درخواست  و ارسال مدارك و رزومه می توانید درخواست خود را برای استفاده از خدمات شیفت شب كتابخانه ملی ارسال نمایید. پس از بررسی مدارك و در صورت تایید ، پذیرش یا عدم پذیرش شما حداكثر طی مدت 5 روز كاری از طریق پست الكترونیك برای شما ارسال خواهد گردید.

 

استفاده از شیفت شب از ساعت 21 الی 7 صبح روز بعد امکان پذیر است.

 

این طرح شامل افراد زیر می شود:

 1. نخبگان و مخترعان  - با ارائه گواهی معتبر
 2. پدیدآورندگان و مترجمان کتب علمی و تخصصی
 3. نویسندگان مقالات علمی پژوهشی یا ISI ( حداقل 2 عنوان مقاله )
 4. شاغلان به تحصیل و فارغ التحصیلانِ مقطع دکترای تخصصی، دوره تخصص پزشکی وسطح 3 حوزوی

 

 خواهشمند است قبل از ثبت نام مقررات شیفت شب و روند ثبت نام را به دقت مطالعه فرمایید.

 

مقررات شیفت شب

با تاكيد بر اينكه كليه قوانين و مقررات موجود كتابخانه كه در طي روز اعمال مي گردند،  لازم الاجرا و معتبر مي باشند از آنجايي كه مراجعان شيفت شب تالار پژوهش كتابخانه ملي ، اعضاي پژوهشگر و محقق هستند و از سويي ديگر به دليل شرايط ويژه ارائه خدمات در اين ساعات، مقررات خاصي نيز در نظر گرفته شده است:

 •   ساعت شروع شيفت شب ساعت 21 و پایان آن ساعت  7 صبح روز بعد می باشد. بديهي است در فواصل بين شيفت روز و شب ( ساعت 7 الی 8 صبح و 9 الی 10 شب) به دليل برخي مسائل امنيتي و حفاظتي، تغيير شيفت و نيز نياز به نظافت تالارها و ... ،  لازم است مراجعان در تالار انوار واقع در ورودی کتابخانه عمومی که برای این منظور در نظر گرفته شده است، حضور يابند.

 

 •   اعضاي محترمي كه در حالت كلي مايل به استفاده از بخشي از ساعات شيفت شب هستند و امكان حضور كامل در ساعات مربوط را ندارند بايد حداقل از زمان ورود 3 ساعت در شيفت شب حاضر باشند.

 

 •   محققان محترم بايد در هنگام ورود فرم مربوط به ورود منابع شخصي را تكميل و در هنگام خروج فرم مربوطه را جهت مطابقت با منابع خروجي، به مسئول تالار ارائه نمايند.

 

 •   اعضاي محترم جهت رعايت مسائل ايمني در شرايط عادي پس از ورود به كتابخانه بهتر است  تا صبح در كتابخانه حضور داشته باشند اما در شرايط اضطراري و در صورت نياز فوري به خارج شدن از كتابخانه در نيمه هاي شب ملزم به پرنمودن فرم تعهد خروج شبانه و دريافت تاييد مسئول تالار مي باشند.بديهي است هرگونه مسئوليت خارج شدن از كتابخانه بر عهده خود شخص بوده و كتابخانه در قبال آن تعهدي ندارد.

 

 •   محققان محترم در طي مدت شيفت شب از تردد زياد به محوطه بيرون تالار خودداري نمايند.

 

 •   در صورت عدم رعايت هر يك از شرايط و ضوابط اعلام شده و نيز گزارش موارد خلاف شئونات محقق ، طبق قوانين و ضوابط مندرج در تعهدنامه و پس از مطرح شدن در كميته تاييد پژوهشگران با وي برخورد مي شود.

روند ثبت نام

 • هر كدام ار اعضاي كتابخانه كه داراي سوابق پژوهشي مي باشد مي تواند با  تكميل فرم درخواست، اقدام به ثبت نام جهت استفاده از خدمات شيفت شب كتابخانه ملي نمايد.

 

 • کميته تاييد پژوهشگران با توجه به آيين نامه موجود اقدام به بررسي شرايط متقاضيان نموده و با در نظر گرفتن كليه سوابق و موارد مطرح شده از سوي آنان، درصورت تاييد شرايط اقدام به صدور شناسه كاربري و رمز عبور براي آنان جهت ورود به سامانه رزرو حضور در شيفت شب مي نمايد.

 

 • اعضايي كه درخواست آنان منوط به بررسي مدارك شده است لازم است جهت تكميل پرونده خود يك بار با مراجعه حضوري و ارائه مدارك به كميته تاييد پژوهشگران پرونده خود را جهت انجام ساير مراحل تكميل نمايد.