برگزاری هیجدهمین نشست کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس استان همدان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۱۴:۱۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۱۴:۲۰:۴
برگزاری هیجدهمین نشست کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس استان همدان

دکتر علیرضا تکلو رئیس کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس استان و مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور(همدان) در هجدهمین نشست این کمیته که به میزبانی کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان و با حضور سردار ظفری رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، ترکمانه مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) و اعضای کمیته برگزار شد، طی سخنانی، یکی از موارد ضروری در این بخش را ارسال مقالات تخصصی از سوی دستگاه‌ها به بنیاد حفظ آثار در قالب استاندارد تعیین شده برای درج در دانشنامه دانستند که باید به صورت جدی پیگیری و عملیاتی شود.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از وظایف این کمیته، شناسایی، جمع آوری و برنامه‌ریزی برای نگهداری اصولی و مطلوب اسناد دفاع مقدس در استان است که امیدواریم در پی هماهنگی‌های صورت گرفته و مصوبات قبلی، فایل دیجیتال اسناد به بنیاد حفظ آثار ارسال شود.

وی بر ارسال اصل اسناد شامل اوراق، نوارها، فیلم‌ها و میکروفیلم‌ها، عکس‌ها و ... به مرکز اسناد برای نگهداری مطلوب در مخزن آرشیو و درج در آرشیو ملی ایران تاکید کرد.

از دیگر مصوبات این نشست می‌توان به ارائه گزارش مکتوب دستگاه‌ها در هر جلسه در مورد روند دانشنامه دفاع مقدس، جمع آوری اسناد در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارائه گزارش، برگزاری دومین دوره کارگاه پژوهشی دانشنامه دفاع مقدس، ارائه مقالات دانشنامه دفاع مقدس تا پایان آذرماه از سوی دستگاه‌های عضو، بازدید از دستگاه‌های عضو از سوی ریاست کمیته در صورت نیاز، چاپ مقالات دانشنامه در سه ماهه آخر سال 1398، برگزاری کارگاه‌های ضمن خدمت با موضوع آشنایی با تاریخ دفاع مقدس در ادارات، بررسی آثار آماده نشر در استان بر اساس ابلاغیه ارسالی توسط شورای پژوهشی کمیته و صدور تقدیرنامه برای اعضاء کمیته از سوی استاندار محترم، اشاره کرد.