نوجوانان تاریخ را می‌آموزند


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۳:۴۸:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۳:۵۲:۲
نوجوانان تاریخ را می‌آموزند

موزه تاریخ در جنوب فلوریدا، طرحی برای كارورزی نوجوانان تهیه كرده است تا آنها از این طریق نسل گذشته خود را دربابند و از دستاوردهای خود نمایشگاهی برگزار كنند.  
این برنامه یك دوره كارآموزی سه ساله است  كه طی آن نوجوانان آموزش می بینند و همراهی می شوند تا اطلاعاتی را جمع‌آوری كرده و آنها را به نمایش بگذارند. 
در حال حاضر موزه تاریخ در جستجوی بیست نوجوان خلاق و علاقمند به تاریخ اجتماعی و تاریخ فرهنگی است. دانش‌آموزان داوطلب بایستی در سپتامبر سال 2010 در سال اول یا دوم دبیرستان باشند. آنها برای شركت در این دوره باید درخواست خود را به موزه اعلام بنمایند. درخواست آنها در موزه توسط كمیته مشاور بررسی خواهد شد و حائزین شرایط از بین انها انتخاب می شوند. در این دوره آموزشی، دانش‌آموزان فرهنگ نوجوانی را به طور عام در بین ملت و به طور خاص در شهر میامی مورد بررسی و كاوش قرار خواهند داد. همچنین در نمایشگاه‌های موزه، در بخش آموزش و در بخش روابط خارجی كارورزی خواهند نمود. در پایان نمایشگاهی را مختص به زندگی نوجوانان شهر میامی برپا خواهند كرد. این دوره كارورزی یك ابزار آموزش برای آنها است. آنها از طریق تحلیل تاریخی، در مورد فرهنگ نسل های نوجوان میامی مطالبی را فرا خواهند گرفت و تجربیات خودشان را در وبلاگ قرار خواهند داد. طرح های مشابه این طرح در موزه تاریخ شیكاگو و موزه هنر بوستون هم برگزار شده است. 
طرح میامی نوجوان طی پنج هفته در سه تابستان، و هشت ساعت در ماه در سال تحصیلی  برگزار می‌شود. این طرح تأكید دارد كه نوجوانان در بخش‌های مختلف موزه كارورزی نموده و نمایشگاه تاریخ شفاهی برپا نمایند. طرح كارورزی نوجوانان در موزه به نوجوانان كارورز، به كارمندان موزه، به بازدیدكنندگان و به مصاحبه شوندگان تاریخ شفاهی این امكان را می‌دهد كه به تجربیات نسل های نوجوان نگاه كنند و فرصت یادگیری و ارتباط متقابل را در اختیار آنها می‌گذارد. 
نمایشگاه نوجوانان میامی قرار است كه ازسپتامبر سال 2012 افتتاح شده و تا ژوانویه سال 2013 ادامه داشته باشد. در این نمایشگاه عكس و آثار به جا مانده از نوجوانان از سال 1900 تا زمان حاضر به نمایش درخواهد آمد. 

http://www.miamiherald.com/2010/03/25/1544359/teenagers-get-to-know-history.html 

 http://www.hmsf.org/exhibits/teenmiami/teenmiami.htm