برگزاری ششمین نشست تخصصی و کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۵:۶:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۵:۱۰:۰
برگزاری ششمین نشست تخصصی و کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی

ششمین نشست تخصصی و كارگاه آموزشی تاریخ شفاهی در نوزدهم آبان 1388 در دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه اصفهان، به همت گروه تاریخ دانشكده مذكور برگزار گردید.

در این نشست یك روزه كه از ساعت 9 صبح آغاز شد و تا ساعت 18 و سی دقیقه ادامه داشت، صاحب نظران، دانشجویان، اساتید و علاقمندان به این گونه تاریخ نگاری،حضور به هم رساندند.

سخنرانان در كارگاه مذكور در چهار پانل به ارائه مقالات خود پرداختند:

پانل اول با موضوع مبانی آموزش و مرزها، به ریاست دكتر دهقان نژاد برگزار شد و آقایان گلشن، نیكبخت و روحانی مقالات خود را با عناوین مدرسه حسینی نماد فرهنگ ایرانی در كربلا، تازه ها و پاره ها و انجمن اسلامی دانشجویان در پونا ارائه كردند.

در پانل دوم با موضوع فعالیت ها و عملكرد مراكز تاریخ شفاهی ایران به ریاست آقای كمری، آقایان مرادی نیا، ططری و حسن آبادی به ارائه گزارش هایی از مركز نشر آثار امام خمینی، مركز اسناد مجلس شورای اسلامی و مركز اسناد آستان قدس رضوی پرداختند.

در پانل سوم با موضوع تاریخ شفاهی مناطق، به ریاست دكتر كجباف، آقایان نظرزاده و مختاری اصفهانی و خانم سمیعی مقالات خود را با عناوین تاریخ شفاهی مدارس اسلامی مشهد، نقش جامعه معلمان در انقلاب اسلامی اصفهان و تاریخ شفاهی مدارس بانوان مشهد ارائه كردند.

در پانل چهارم با موضوع مسایل نظری و تطبیقی، به ریاست دكتر نورائی، آقایان حسن آبادی، آذری خاكستر و روحبخش به ارائه مقالاتی با عناوین تاریخ شفاهی مدارس، موانع آموزش در روایت تاریخ شفاهی و ضرورت تأسیس موزه تاریخ شفاهی آموزش و پرورش پرداختند.

در انتها نیز میزگردی تخصصی با حضور آقایان دكتر دهقان نژاد، رسولی پور،كاظمی و كمری برگزار گردید.  

 

منبع خبر: مركز سازمان در منطقه جنوب­ شرق، كرمان