آشنایی با موسسه ها : وبگاه تاریخ شفاهی ایران


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۱۵:۶:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۱۵:۹:۴
آشنایی با موسسه ها : وبگاه تاریخ شفاهی ایران

وبگاه تاریخ شفاهی ایران به عنوان زیر مجموعه ای از حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، در بهمن 1386 و در آستانه برگزاری چهارمین نشست تخصصی تاریخ شفاهی ایران به شكل آزمایشی و از سال 1387، مقارن با سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به صورت رسمی آغاز به فعالیت كرده است. زبان اصلی این وبگاه، فارسی و انگلیسی بوده و به زودی آن گونه كه گردانندگانش اعلام كرده اند زبان عربی نیز بدان اضافه خواهد شد.

مسئولان وبگاه تاریخ شفاهی ایران برآنند كه فضای مناسبی را برای ابراز آراء مختلف در عرصه تاریخ شفاهی از طریق ارتباط با محققان و مجامع تاریخ‌شفاهی و دستیابی به اطلاعات جدیدتر در این حوزه فراهم آورند.

مدیران و برنامه‌ریزان این وبگاه ـ كه خود از فعالان عرصه تاریخ شفاهی هستند 0- امیدوارند كه بتوانند  مباحث تاریخ شفاهی را به صورتی تخصصی و یا در موضوعات مرتبط گردآوری كنند. به این ترتیب  این وبگاه درنظر دارد كه علاوه بر بحث اصلی تاریخ شفاهی، موضوعات مرتبط با حوزه خاطره نگاری از جمله یادداشت‌های روزانه، سفرنامه‌ها، گزارشات تاریخی، روزشمارها و خاطرات را نیز در برگرفته، در معرض دید علاقمندان قرار دهد .همچنین نمایش برخی اسناد، عكس ها و  مقالات  منتشر شده تاریخ شفاهی كه امكان دسترسی به آن به آسانی برای مخاطبین ممكن نیست، از دیگر اهداف مدیران این وبگاه بشمار می آید .

از برنامه های آتی این وبگاه می توان به برگزاری كارگاه های آموزشی در فضای مجازی و معرفی تاریخ شفاهی به عنوان یكی از مردمی‌ترین شیوه‌های تاریخ‌نگاری به عموم افراد جامعه اشاره كرد.

برای استفاده از این وبگاه می توانید به نشانی زیر مراجعه نمایید.

 

www.oral-history.ir