آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۱:۲۶:۴۶

درباره

در یازدهمین دوره (مشهد 1390) از فهرست نگاران برجسته و پیشکسوت خطه خراسان: میرزا مهدی ولایی، شیخ عبدالله نورانی، کاظم مدیرشانه چی و محمود فاضل یزدی مطلق، به عنوان چهره های شاخص در احیاء نسخ خطی تجلیل ویژه به عمل آمده است.

طبق روال گذشته در هر دوره از همایش یک یا چند چهره شاخص در حوزه های مختلف نسخ خطی معرفی گشته و از ایشان تجلیل به عمل می آید.

فراخوان آثار

از كليه پژوهشگران، اساتيد، دانشجويان و مراكز تحقيقاتی دعوت می نمايد يک نسخه از آثار پژوهشی خود را در حوزه­ های مختلف نسخ خطی که در سال های 1388 و 1389؛

تهران: میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، بعد از ایستگاه مترو شهید حقانی، بلوار کتابخانه ملی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اداره کل کتاب های خطی و نادر، گروه اطلاع رسانی:

manuscripts.info@nlai.ir

محورهای جشنواره

1. فهرست نویسی

2. علوم

3. دین

4. فلسفه و حکمت

5. ادبیات

6. تاریخ

7. چاپ عکسی

8. اسناد

 

کمیته ها

دبیر علمی همایش: دکتر حبیب اله عظیمی

دبیر اجرایی همایش: آقای فتح­ اله کشاورز

 

مسئول دبیرخانه: دکتر علی صادق ­زاده

 

داوران همایش

1. فهرست نگاری: ابوالفضل حافظیان بابلی، سیدصادق اشکوری، علی صدرایی خویی، سیدعبدالله انوار، خانم فریبا افکاری

2. چاپ عکسی: محمد باهر، عمادالدین شیخ الحکمایی، علی صفری آق قلعه

3. دین: حجت الاسلام و المسلمین رسول جعفریان، عبدالحسین طالعی

4. فلسفه، حکمت: غلامرضا اعوانی، نجفقلی حبیبی

5. ادبیات: بهروز ایمانی، علی اشرف صادقی، مهدی محقق

6. اسناد: عمادالدین شیخ الحکمایی، عطا احمدی

7. تاریخ: عبدالحسین طالعی، سعید میرمحمد صادق، محمدعلی مهدوی راد، حجت الاسلام و المسلمین رسول جعفریان

8. علوم: حجت الحق الحسینی، محمود خوشنویسان

 

برگزیده ها

برگزیده ها

ردیف

گروه

رتبه

نام ونام خانوادگی برگزیده

مشخصات اثر

1

 فهرست نویسی

 برگزیده

مصطفی درایتی

فهرستواره دستنوشته های ایران (دنا)

 برگزیده

مهدی خدامیان آرانی

فهارس شیعه ( 2 جلد)

 برگزیده

حبیب اله عظیمی

ااصول و مبانی نسخه­ شناسی در کتب خطی

شایسته تقدیر

پریسا کرم رضایی

فهرست کاتبان نسخه­های خطی

2

 چاپ عکس 

 برگزیده

مرکز پژوهشی میراث مکتوب

کتاب الوحشیات

شایسته تقدیر

مرکز پژوهشی میراث مکتوب: کتابخانه ملی: موسسه مطالعات اسماعیلیه

حل المشکلات کتاب الاشارات و التنبیهات

شایسته تقدیر

انتشارات طلایه

شاهنامه

3

 دین

برگزیده

عبدالحلیم عوض حلی

  قصص الانبیاء

برگزیده

محی الدین مامقانی

تنقیح المقال

شایسته تقدیر

محمدرضا فاضلی

شرح صحیفه السجادیه

شایسته تقدیر

سیدحسین جعفری زنجانی

لب اللباب

4

فلسفه

 

برگزیده

محمدجواد نورمحمدی

میراث حوزه اصفهانی

شایسته تقدیر

تالیف فضل الله الخونجی؛ تحقیق خال الرویهب

کشف الاسرار عن غوامض الافکار

5

 ادبیات

برگزیده

ذبیح الله صاحبکار و آمنه فخراحمد

عرفات العاشقین و عرصات العارفین

شایسته­­ تقدیر

محمود مدبری

دیوان نجیب الدین جربازقانی

6

 تاریخ و اسناد

برگزیده

محمدباقر وثوقی

شرفنامه

شایسته تقدیر

علی رفیعی (علامرودشتی)

ریاض الجنه

شایسته تقدیر

منصور نصیری

 

استان فارس در دور دوم و سوم مجلس شورای ملی

7

 علوم

برگزیده

جعفر آقایانی چاوشی

ترجمه کتاب النجاره (در هندسه عملی)

 

آثار رسیده

در مجموع 386 عنوان کتاب به دبیرخانه اجرایی جشنواره ارسال شد.

 

آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۸/۷ - ۱۳:۴۴:۵۴