رییس مرکزمطالعات استراتژیک لبنان: ایرانیان متمدن و فرهنگ دوست هستند


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۱۹ - ۱۳:۲۳:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۵/۱۹ - ۱۳:۳۵:۲۱
رییس مرکزمطالعات استراتژیک لبنان: ایرانیان متمدن و فرهنگ دوست هستند
رییس مرکزمطالعات استراتژیک لبنان، گفت: ما ایران را با سیدحسن نصرالله می شناسیم. مردم ایران متمدن و فرهنگ دوست هستند

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، صبح امروز (شنبه 19 مرداد) ماردین دیاب رییس مرکزمطالعات استراتژیک لبنان با هیات همراه  ضمن حضور در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و بازدید از بخش های مختلف این سازمان با اشرف بروجردی رییس کتابخانه ملی دیدار و گفت و گو کرد.

دیاب گفت: با حضور در ایران متوجه شدم که تمام گفته‌ها علیه این کشور و مردم آن  کذب محض بوده و توطئه ای بیش نبوده است.

وی با بیان اینکه ما مردم لبنان به سید حسن نصرالله ایمان داریم چراکه به هرآنچه که گفته عمل کرده است، افزود: ما ایران را با سیدحسن نصرالله می شناسیم. باید بگویم که برخی از کشورهای عربی که ایران را نمیشناسند باید به این کشور سفر کنند و ببینند که ایران طالب صلح است.

رییس مرکزمطالعات استراتژیک لبنان از فرهنگ رایج در کشور لبنان سخن به میان آورد و گفت: در این کشور هیچ‌گونه تبعیضی میان هیچ یک از قومیت‌ها و مذهب‌ها وجود ندارد شیعه‌ها و مسیحی ها با صلح در کنار یکدیگر زندگی و دوستی می‌کنند. بنابراین می‌توان این‌طور گفت که فرهنگ لبنان فرهنگ باز و روشنفکرانه است.

وی تصریح کرد: ما تمام پیام‌های سیدحسن نصرالله را با جان دل می‌شنویم چرا که او در قلب همه ماست و به عنوان هدایت‌گر زندگی ما محسوب می‌شود. قلب او قلب حسینی است و آنچه که ماندگار می‌ماند از طریق حس حسینی، شور حسینی و عشق حسینی است.

 

**قدیمی ترین کتاب موجود در کتابخانه ملی 700 ساله است

در ادامه اشرف بروجردی با بیان اینکه امروز 82 سال از عمر کتابخانه ملی ایران می‌گذرد، گفت: تقریباً حدود 15 سال قبل مرکز اسناد کشو در کتابخانه ملی ایران ادغام شد.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، افزود: در این مکان سند و کتاب از هرآنچه که مربوط به حافظه ملی ایرانیان می‌شود و در ارتباط با فرهنگ اسلام و ایران است از قدیمی‌ترین ایام موجود است.

وی قدیمی‌ترین کتاب موجود در این سازمان را کتابی با قدمت 700 سال عنوان و تصریح کرد: در مخازن منابع خطی 40هزار جلد کتاب خطی وجود دارد و تمام این‌ها به عنوان سرمایه فرهنگی و ملی ایرانیان محسوب می‌شود.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران یادآور شد: دو نسخه از هر کتابی که در کشور به چاپ می‌رسد به این سازمان برای آرشیو و نگهداری منتقل می‌شود.

انتهای مطلب/