پایان کار غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۵:۳:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۵:۵۳:۳۲
پایان کار غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
سی و دومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران امروز شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۸ در مصلی امام خمینی ( ره ) پایان می یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در این دوره از نمایشگاه نیز مانند دوره های پیشین بخش های لاتین، عربی، کودکان و نوجوانان، ناشران عمومی و بین الملل حضور داشتند. همچنین کشور چین نیز به عنوان مهمان ویژه در این دوره از نمایشگاه حضوری فعال داشت.

غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران نیز در این دوره از نمایشگاه حضوری متنوع و پررنگ داشت. ارائه و نمایش اسناد تاریخی ارزشمند، کتابهای خطی، حضور بخش هایی نظیر فیپا، کارشناسی نسخ خطی و چاپ و عرضه کتاب های تخصصی در حیطه علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم آرشیوی و تاریخ، غرفه این سازمان را متمایز کرده بود و جنبه ای موزه مانند به آن بخشیده بود.

شایان ذکر است چاپ دو کتاب "معجم المخطوطات العراقیه" به اهتمام حجت الاسلام مصطفی درایتی و "سرعنوان های موضوعی" حاصل تلاش زنده یاد پوری سلطانی، استاد کامران فانی و تلاش بیست ساله فیروزان زهادی عضو هیات علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، مورد توجه بسیار بازدیدکنندگان قرار گرفت.

گفتنی است کتاب های رئیس جمهور نیز مانند دوره های گذشته از طریق غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ارائه شد. همچنین میز مرمت این غرفه نیز توانست بازدیدکنندگان را از نزدیک با فرایند مرمت آثار، آشنا کند.

سی و دومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در حالی پایان می یابد که در غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی پنجاهمین سال تاسیس مجموعه اسناد ملی گرامی داشته شد و این سازمان با نیت معرفی بیشتر ظرفیت های سازمانی خود به استقبال نمایشگاه سی و سوم در سال آینده می رود.

انتهای خبر/