از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

 

مجله‌ی تاریخ شفاهی در پایگاه مجلات آکسفورد

تاريخ خبر : 14/4/1390امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1361

گروه مطبوعات و روزنامه‌نگاری دانشگاه آکسفورد، به منظور اشتراک گذاشتن دانش و ارائه ی خدمات رایگان به کشورهای فقیر، اقدام به انتشار فهرست مقالات مجلات علمی، از طریق راه‌اندازی وبگاه مجلات آکسفورد کرده است.
 این وبگاه، بالغ بر 230 مجله ی تحقیقی و دانشگاهی را شامل می‌شود و دامنه ی وسیعی از موضوعات  پژوهشی را پوشش می‌دهد . در دسته‌بندی‌ای که در  این وبگاه آمده است، این موضوعات عبارت اند از: اقتصاد، علوم انسانی، حقوق، علوم زیستی، ریاضیات و فیزیک، پزشکی و علوم اجتماعی. دوسوم آثار منتشره در این نشریات، با همکاری و مشارکت انجمن های علمی و دانش آموختگان و دیگر سازمان های بین المللی منتشر می شود. مجلات آکسفورد با بیش از 100 انجمن همکار،  برای افزایش سطح دسترسی به مجلات منتشره و به نمایندگی از آن ها، همکاری می‌‌‌کند.
 یکی از مجلات منتشره در این وبگاه، «مجله ی تاریخ شفاهی» است. اداره ی انتشارات انجمن تاریخ شفاهی،  اسناد و نسخ را بررسی می کند و گفتگو با مردمی را که در وقایع مهم سیاسی- فرهنگی نقش داشته‌اند، نگهداری می‌نماید. این مجله، همچنین اصالت تجارب انسانی و تحقیقات  تاریخ شفاهی را، با در نظر گرفتن سطح وسیعی از پیشینه های اجتماعی، فرهنگی و ملی، بررسی می‌کند . میزان در خور توجهی از آن چه درباره ی جوامع گذشته و فعالیت های روزانه ی آن ها می توان شناخت ونمی‌توان از طریق کتاب ها و روزنامه ها جمع آوری کرد، به آسانی از طریق داستان، مصاحبه، گفتگو و آنچه امروزه به عنوان تاریخ شفاهی شناخته می‌شود، می توان نمایان ساخت. مجله ی تاریخ شفاهی، از سال 1973، طی 38 سال، در هر سال یک تا دو شماره منتشر شده است.
نکته ی در خور توجه، این است که اغلب مقالات  مجله‌ی تاریخ شفاهی، از طریق وبگاه مجلات آکسفورد، درقالب فایل پی دی اف وبی کم و کاست برای پژوهشگران در دسترس است و ذخیره کردنی می‌باشد.
   http://www.oxfordjournals.org/    

 


     

بازگشت