از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

 

گردهمائی سالیانه ی انجمن تاریخ شفاهی ساوت وست

تاريخ خبر : 14/4/1390امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1177

انجمن تاریخ شفاهی ساوت وست، در سال 1981 در ایالات متحده ی امریکا تأسیس شد. این انجمن، فعالیت های تاریخ شفاهی را در ایالات آریزونا، جنوب کالیفرنیا، نوادا و نیومکزیکو، هدایت می کند. انجمن، اهداف خود را در راهبری فعالیت های حوزه ی تاریخ شفاهی، از طریق انتشار مجله، برگزاری گردهمائی، برگزاری کارگاه آموزشی و دیگر فعالیت های علمی به انجام می رساند.
این انجمن، ارتباط تنگاتنگی با انجمن ملی تاریخ شفاهی – [ National Oral History Association] – دارد. گردهمائی های سالیانه ی آن- که در فصل بهار برگزار می شود-محلی است برای تبادل تجربه و بحث و گفتگو برای شرکت کنندگان. این انجمن، از سال 1995 هر سال یک نشست برگزار کرده است. به عبارتی، تاکنون 16اجلاس برگزار شده و هفدهمین نشست نیز، در سال 2011 با عنوان Visualizing Oral History … Final Cuts, Many Uses  برگزار می شود.
این اجلاس، در پی دریافت بهره برداری های مختلفی است که از منابع برگرفته از مصاحبه های تاریخ شفاهی می توان به دست آورد. مانند انتشار، برپائی نمایشگاه، ساخت فیلم و نمایش های گفتاری. البته در مورد هر جنبه ای از تاریخ شفاهی، این امکان هست که مقاله ارائه شود. برای نمونه، انجام مصاحبه، پردازش، روش های رقمی، آرشیو و ... . مقاله ها را، می توان به صورت فردی و یا گروهی درقالب نشست(پانل) ارائه کرد.
اجلاس یادشده، از سی و یکم مارس تا سوم آوریل، در لوس آنجلس برگزار می شود.


     

بازگشت