از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

 

نوجوانان تاریخ را می‌آموزند

تاريخ خبر : 14/4/1390امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 1117

موزه تاریخ در جنوب فلوریدا، طرحی برای کارورزی نوجوانان تهیه کرده تا آنها از این طریق نسل گذشته خود را بهتر دریابند و از دستاوردهای خود نمایشگاهی برگزار کنند. 
این برنامه یک دورة کارآموزی سه ساله است که طی آن نوجوانان آموزش می بینند تا اطلاعاتی را جمع‌آوری کرده و آنها را تنظیم و به نمایش بگذارند.
در حال حاضر موزه تاریخ در جستجوی بیست نوجوان خلاق و علاقمند به تاریخ اجتماعی و تاریخ فرهنگی است. دانش‌آموزان داوطلب بایستی در سپتامبر سال 2010 در سال اول یا دوم دبیرستان باشند. آنها برای شرکت در این دوره باید درخواست خود را به موزه اعلام نمایند. درخواست آنها توسط کمیته مشاور بررسی خواهد شد و حائزین شرایط انتخاب می شوند. دانش-آموزان در این دوره "فرهنگ نوجوانی" را به طور عام در بین عموم مردم و به طور خاص در شهر میامی مورد بررسی و کاوش قرار خواهند داد. همچنین در نمایشگاه‌های موزه، در دو بخش آموزش و روابط خارجی کارورزی می کنند و در پایان نمایشگاهی را دربارة زندگی نوجوانان شهر میامی برپا خواهند کرد. این دورة کارورزی یک ابزار آموزش برای آنها است. آنها از طریق تحلیل تاریخی، در مورد فرهنگ نسل های نوجوان میامی مطالبی را فرا خواهند گرفت و تجربیات خودشان را در وبلاگ قرار خواهنــد داد. تاکنون طرح های دیگری نیز شبیه این طرح در موزه تاریخ شیکاگو و موزه هنر بوستون هم برگزار شده است.
طرح "نوجوان میامی" طی پنج هفته در سه تابستان، و هشت ساعت در ماه در سال تحصیلی  برگزار می‌شود. این طرح تأکید دارد که نوجوانان در بخش‌های مختلف موزه کارورزی کنند و نمایشگاه تاریخ شفاهی برپا نمایند. طرح کارورزی نوجوانان در موزه به نوجوانان کارورز، به کارمندان موزه، به بازدیدکنندگان و به مصاحبه شوندگان تاریخ شفاهی این امکان را می‌دهد که به تجربیات نسل های نوجوان نگاه کنند و فرصت یادگیری و ارتباط متقابل را در اختیار آنها می‌گذارد.
نمایشگاه نوجوانان میامی از سپتامبر سال 2012 افتتاح می شود و تا ژوانویه سال 2013 ادامه خواهد یافت. در این نمایشگاه عکس و آثار به جا مانده از نوجوانان از سال 1900 تا زمان حاضر به نمایش درخواهد آمد.

http://www.miamiherald.com/2010/03/25/1544359/teenagers-get-to-know-history.html

 http://www.hmsf.org/exhibits/teenmiami/teenmiami.htm

 


     

بازگشت