از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

 

تاریخ شفاهی « نسل به سرقت رفته» در دسترس قرار گرفت

تاريخ خبر : 14/4/1390امتياز بده :ارسال به دوستتعدادمشاهده : 822

دوازدهم فوریة 2010
به گزارش پایگاه ABC، کتابخانة ملی استرالیا، بخشی از طرح تاریخ شفاهی « آن ها را به خانه بازگردان » را، از طریق پایگاه خود در دسترس عموم قرار داد.
طرح تاریخ شفاهی «آن ها را به خانه بازگردان» از سال 1998 آغاز و در سال 2002 به پایان رسید. این طرح، برای حفظ داستان بومیان استرالیا ـ که در کودکی به زور از پدر و مادر خود جدا شده بودند ـ تهیه و اجرا شده است. این طرح، بومیان استرالیا و دیگر کسانی را که به نحوی با این مسئله درگیر بودند، شامل می شود.
کوین برادلی، سرپرست این طرح، گفت: از مجموع 340 مصاحبه ، پنجاه و پنج مصاحبه در وبگاه کتابخانة ملی استرالیا آمادة شنیدن است. او، گفت: این مجموعه، مجموعة حساسی است؛ چرا که محدودة فوق العاده ای از داستان های بیم و امید در آن وجود دارد. به اعتقاد وی، بومیان، مردمی خارق العاده با روحی بزرگ هستند.
مصاحبه های تاریخ شفاهی، فقط با کسانی که ربوده شده بودند، انجام نشده است، بلکه افراد درگیر در بخشی از داستان، نظیر پلیس و افرادی را که برای حفاظت فعالیت کرده اند و کسانی که احتمالاً کار [سرقت] را انجام داده بودند نیز شامل می شود. به عبارتی، با افراد دخیل در این جریان، از جوانب مختلف مصاحبه صورت گرفته است. لذا این طرح، طرحی جامع و کامل است.

http://www.abc.net.au/news/stories/2010/02/12/2817650.htm?section=australia

شنیدن صدای مصاحبه شوندگان، در نشانی زیر ممکن است.
 http://www.nla.gov.au/digicoll/bringing-them-home-online.html

 


     

بازگشت