از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

مشاهده جزئيات

دکتر هاراطون داویدیانتاريخ درج خبر :دكتر هاراطون داويديان در دوم اسفند 1303 در تهران به دنيا آمد.

پس از گذراندن تحصيلات ابتدايي در دبستان كوشش و تحصيلات متوسطه در كالج البرز، وارد دانشكدة پزشكي دانشگاه  تهران شد. در سال 1327 از آن دانشكده فارغ ­التحصيل شد. پس از گذراندن خدمت نظام وظيفه، به درخواست خودش در سال 1329 به دستياري بخش جديد­التأسيس بيماري­ هاي رواني، وابسته به دانشكدة پزشكي انتخاب شد و به همكاري با دكتر چهرازي و سپس دكتر ناصري در بيمارستان روزبه پرداخت.

در سال 1334 با كسب موفقيت در امتحانات انتخاب رئيس درمانگاهي بيماري­ هاي رواني، به منظور ادامة تحصيل عازم لندن شد و در سال 1337 ديپلم تخصصي بيماري‌هاي رواني را از دانشگاه لندن دريافت كرد. در سال 1347 مقام استادي رشتة بيماري­ هاي رواني دانشكدة پزشكي دانشگاه تهران را كسب كرد .

دكتر داويديان با علاقمندي بسياري به كار تدريس رشتة روانپزشكي پرداخت و سعي مي­ كرد كه ايدة خود در زمينة تطبيق روش­هاي درماني با ويژگي­ هاي فرهنگي جامعة ايراني را در روش­هاي درماني خود به دانشجويان بياموزد. آقاي دكتر داويديان در سال 1370 پس از 42 سال خدمت دانشگاهي به افتخار بازنشستگي نائل آمد.

دكـــتر داويديــان در طي خــدمت دانشگاهي خود در سال­هاي  1348 تا 1352 و 1360 تا 1367 به مديريــــت گروه آموزشي روان پــزشكي دانشگاه تهران انتخاب شد و همچنين در سال 1360 تا 1365 سمت رياست بيمارستان روزبه را عهده ­دار بود. دكتر داويديان از اعضاي مؤسس انجمن علمي روان پزشكان ايران بوده و از بدو تأسيس اين انجمن در سال 1375 رياست آن را عهده ­دار بوده است. دكتر داويديان با ارائه سخنراني در سمينارها و كنگره­هاي علمي داخلي و خارجي شركت و همچنين كنگره­هاي متعددي را برگزار كرده است. بيشترين فعاليت پژوهشي ايشان در زمينة بيماري افسردگي بوده است.

دكتر هاراطون داويديان در روز پنج شنبه مورخ بيست و يكم آبان 1388 چشم ازجهان فرو بست.

 
 
 

بازگشت